02.10.2010 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

FK Senica - FC Zlaté Moravce 0:1

V Senici sa v sobotňajšom 11. kole hral zaujímavý duel, ktorý skončil prekvapivou výhrou hostí. Zlaté Moravce si odniesli všetky tri body a natiahli svoju sériu neporaziteľnosti už na osem zápasov.

Na začiatku sa obe mužstvá len oťukávali, za zmienku stojí 9. minúta, keď sa v pokutovom území prebíjal Faldyna, ale rozhodca jasný faul vidieť nechcel. Nebojácni hostia boli pri chuti, pekné momenty predvádzal Gajdošík, v 16. minúte pálil nad Križko. Množili sa fauly a rozhodca bol často hlavnou postavou hry. 20. minúta priniesla zaujímavý moment, po priamom kope Lukšíka sa však k strele nikto nedostal. Domáci sa snažili pekne kombinovať, avšak, chýbala lepšia finálna fáza. Po polhodine sa z otočky skúšal presadiť Szegedi, ale Kuciakovi nezavaril. V závere polčasu zakombinoval Križko s Belákom, ale druhý menovaný vystrelil vedľa brány. Viac sa toho v prvej časti hry neudialo, polčas sa skončil bez gólov.

Hostia zahrozili v úvode druhej štyridsaťpäťminútovky, z otočky a volejom to skúšal Náther, ale pekná strela skončila vedľa brány. 57. minúta prniesla krásny moment; Diviš sa prekľučkoval do dobrej pozície, jeho prudkú ľavačku zastavila žrď. Následne neuspel ani Pavelka, zblízka po peknej kombinácii Pillára a Tomka pálil vedľa. Nádherný gól padol v 66. minúte. Ten prebudil aj fanúšikov, po odrazenej lopte a priťuknutí sa dostal k strele Stojanovič a otvoril skóre - 0:1. Z priameho koptu neskôr hrozil Pavlovič, ale Bolek nedovolil ďalšiu zmenu skóre. Na druhej strane mal obrovskú šancu aktívny Diviš, jeho strelu však obrancovia v poslednej chvíli odkopli do bezpečia. Ďalšiu príležitosť mal Smetana, pred Kuciakom zaváhal a skóre sa teda ani tentokrát nemenilo. Keď sa tak stalo, rozhodca gól pre faul neuznal - tak to bolo v prípade Komárka. Nápor domácich bol neškodný, hostia hrali umne a výsledok už ubránili.

Autor: Ľubomír Hudačko