24.07.2010 19:30 CET
2 : 0
(0:0)

FC Zlaté Moravce - Spartak Trnava 2:0

V sobotu o 19:30 nováčik ligy Zlaté Moravce privítali na domácej pôde Trnavu. V zápase domáci ViOn prekvapujúco vyhral 2:0 po dvoch góloch Orávika.

V úvode zápasu domáci Pavlenda prenikol cez Grossa, ktorý ho následne fauloval a nasledoval priamy kop. Ten však Kuračka poslal vedľa. V 12. minúte sa hosťujúci Machovec pokúsil prekvapiť Kuciaka, ale aj bývalý útočník Petržalky strieľal vedľa. O trinásť minút neskôr domáci kapitán Kuračka pripravil akciu pre Babica, ale ten mieril tesne vedľa. Postupne hra upadala a do konca polčasu už skvelá divácka kulisa pekný futbal nevidela.

V druhom polčase sa snažili domáci ukázať dobrý futbal. V 49. minúte domáci Kuračka pekne obišiel hráčov Trnavy, ale zakončil nepresne. Onedlho hosťujúci Coimbra sa snažil z diaľky prekonať brankára ViOnu, ale Kuciak bol znovu pozorný. Po hodine hry sa skvele preštrikoval Stojanovič, ale z uhla neprekonal Rašku. ViOn v 63. minúte otvoril skóre, keď po peknom centri Chrena sa presadil striedajúci Orávik - 1:0. O štyri minúty neskôr mohli domáci zvýšiť, ale Majerníkovu hlavičku zblokoval Mráz. V 70. minúte mal Bernáth vyloženú šancu, ale z hranice malého vápna trestuhodne minul. O osem minút nato strelu hosťujúceho Wellingtona len s námahou vyrazil Kuciak na roh. Domáci ešte v závere stretnutia zvýšili skóre, keď po peknej prihrávke Hozla sa presadil opäť striedajúci žolík Orávik - 2:0. Zlaté Moravce si už vedenie nepustili z rúk a na vypredanom štadióne vyhral ViOn jednoznačne 2:0 nad Trnavou.

Autor: Filip Kubaliak