15.10.2010 17:00 CET
0 : 4
(0:2)

FC Zlaté Moravce - MŠK Žilina 0:4

V piatok večer sa predohrávalo 12. kolo slovenskej Corgoň ligy. Doma suverénne Zlaté Moravce tentokrát už nestačili na výbornú hru Žiliny a podľahli vysoko 0:4.

Líder tabuľky začal aktívne. Vo 4. minúte centroval z priameho kopu Leitner, Ceesay sa dostal k hlavičke, ale Kuciak bol pozorný. Na druhej strane prišiel dobrý center od Kuračku, Janečka hlavičkoval tesne vedľa. V 13. minúte bol vo veľkej príležitosti opäť Ceesay, trestuhodne nechali gambijského útočníka osamoteného, ale zakončenie bolo mizerné. O minútu sa však hostia už radovali, pekná biliardová akcia nakoniec skončila v sieti; Majtán sa predral aj cez Kuciaka a z uhlu otvoril skóre - 0:1. K slovu sa dostal aj Kuračka, po peknej akcii aj rozvlnil sieť, ale v momente prihrávky stál v ofsajde a tak sa stav zatiaľ nemenil. V 19. minúte sa nenápadná akcia Žiliny dostala až pred Kuciaka, po presnom centri sa opäť presadil Majtán - 0:2.

Domáci sa nevedeli presadiť, výraznejšia šanca neprichádzala, dva rýchle góly ich úplne otupili. Žilinčania kontrolovali hru, v pohode hrajúci bol najmä Vladavič a Ceesay. V 33. minúte mal po rohovom kope dobrú šancu Janečka, ale Dúbravka a ani obrancovia sa v tej trme-vrme nedopustili žiadnej chyby a domáci stav neznížili. V ďalšej šanci bol Stojanovič, ale z uhlu pálil len do bočnej siete. Leitner sa pri tejto akcii nevyznamenal. V závere polčasu sa ešte do šance predieral Zošák, Kuciak so šťastím vyrazil na roh. Pavelka sa v šestnástke hostí presadzoval dobre, ale domáci obor trafil opäť len bočnú sieť.

Domácim nepomáhali ani striedania po prvom polčase, trápenie pokračovalo. Zmena nenastala ani v 53. minúte, po dobrom centre sa k hlavičke dostal aktívny Pavelka, ale Dúbravka nemusel zasahovať - lopta šla vedľa brány. Podobných príležitostí mal ViOn viac, ale finálne zakončenie neprichádzalo. Akokeby sa štvrtý tím tabuľky nachádzal v kŕči, ktorý nechcel hráčov opustiť. Šošoni hrali umne, síce sporadicky, ale predsa, si vytvárali príležitosti aj napríklad po štandardných situáciách.

Vďaka priaznivému skóre bola hra hostí pokojná, stačilo ubrániť miestami bezradných zlatomoravčanov. Majerník sa v 56. minúte nevyznamenal, sám na brankár sa rútil Ceesay, ale jeho pokus o lob bol chabý. V obrovskej šanci bol onedlho aj Vladavič, ale ani on skóre nezmenil, ani nadvakrát. Domáci sa dostávali k šanciam hlavne cez skúseného Leitnera. Rohové kopy však priniesli málo vzruchu. Ten prichádzal väčšinou na druhej strane, no len brvno zblízka trafil Zošák. V 68. minúte v páde strieľal opäť Pavelka, tentokrát do nebies. Bezradnosť domácich spečatil v 73. minúte Zošák. Po dobrej prihrávke prekonal Kuciaka a rozhodol, že tri body pôjdu do pod Dubeň.

Žilina pokračovala v exhibícii, kolmá prihrávka našla opäť Tomáša Majtána a ten zavŕšil hattrick. Zápas sa už len dohrával, zverenci ténera Jarábka stratili motiváciu už dávno a nechali úradujúceho majstra kombinovať až do záverečných minút. V nich sa však už nič zaujímavé nestalo a teda aj po tomto kole ostanú žltozelení na prvej priečke.

Autor: Ľubomír Hudačko