26.09.2010 17:30 CET
4 : 1
(2:0)

FC Zlaté Moravce - MFK Košice 4:1

V dohrávaných stretnutiach padlo množstvo gólov, hneď päť videli diváci v Zlatých Moravciach, kde sa dráma napokon nekonala a Košice prehrali 4:1.

Zápas sa začal mnohými nepresnosťami, kvalite hry nepridával ani podmočený trávnik, lopta sa tak často zastavila v kaluži vody. V 8. minúte domáci útočili po krídle, Babic však strieľal len do obrany. V 12. minúte skúšal strieľať Matič, ale pálil vysoko nad. Hneď na to mal obrovskú šancu Kavka, ale Kuciak reflexom vyrazil. Strieľať skúšal aj Babic, ale aj jeho pokus šiel mimo brány. V 22. minúte nepresne strieľal Kuračka. Po polhodine hry domáci zatlačili a východniari sa len bránili; Kuračka centroval na Majerníka a Tofiloskii zachránil bezgólový stav. Následne skúšal ohroziť brankára Náther, úspešný nebol. O chvíľu sa už skóre menilo. Po odrazenej lopte sa k nej dostal Chren a nádherným volejom prekonal Tofiloského. Hneď z ďalšej akcie centroval Janečka a Tomko hlavičkou upravila už na 2:0. Domáci Košičanov nešetrili, začal sa hrať futbal napriek slabému terénu a šanca sa naskytovala aj na druhej strane, to by ale musel Milinkovič prihrať presnejšie.

Po prestávke sa k strele najprv dostal Matič, ale Kuciak kryl. Domáci hneď na to zakombinovali, ale po Kuračkovej strele sa vyznamenal Tofiloski. Neskôr sa MFK konečne dostali k rýchlemu brejku a Viazanko hlavičkou znížil na 2:1. Na druhej strane prišiel v šestnástke faul na Candráka a Kuračka kopal penaltu, ale Tofiloski opäť svoj tím podržal a stav ostal nezmenený. Aj v tomto zápase sa hra dostávala k fáze nepopulárnej - nepresnosťami obohatenej, no Košice cítili šancu na vyrovnanie, avšak v 66. minúte Milinkovičov center Pačinda neupresnil medzi tyče. Keďže tlak hostí neprichádzal, udreli opäť domáci. Kuračka si v 76. minúte napravil chuť; po hlavičke Pavelku sa dostal k strele a rozhodol zápas - 3:1. Hra sa už len dohrávala, domácim sa ponúkali rýchle brejky, jeden z nich využil ešte Tomko, keď po vyrazenej strele upravil skóre na konečných 4:1.

Autor: Ľubomír Hudačko