21.08.2010 19:30 CET
2 : 1
(1:0)

FC Zlaté Moravce - MFK Dubnica 2:1

V sobotu o 19:30 nováčik ligy Zlaté Moravce privítal Dubnicu. V zápase sa zrodila výhra tímu zo Žitavy, keď Považanov porazili 2:1. ViOn tak zatiaľ počas všetkých svojich domácich zápasov zvíťazil.

Spočiatku to bol skvelý futbal, bohatý na šance. V 2. minúte sa ocitol hosťujúci Grabež v dobrej pozícii, ale proti Kuciakovi neuspel. Domáci odpovedali onedlho z protiútoku, keď Candrákovu dobrú strelu z hranice malého vápna Bajza kryl. V 12. minúte domáci otvorili skóre, keď brankár hostí Pavol Bajza v malom vápne stiahol nedovolene na nohu Stojanoviča a nariadený pokutový kop s istotou premenil Pavlovič - 1:0. V 23. minúte prudkú strelu Tomášeka z priameho kopu Bajza len s námahou vyrazil. V 24. min RóbertoviTomkovi radosť z gólu premárnil asistent rozhodcu Borsányi, ktorý signalizoval milimetrové postavenie mimo hry. Po polhodine hry vystrašil Kuciaka vydarenou strelou spoza šestnástky hosťujúci Porázik, jeho pokusu chýbali centimetre. V 35. minúte vyskočil najvyššie na Pavlendov center Stojanovič, ktorý hlavou opečiatkoval brvno, o minútu neskôr opäť srbský kanonier z ôsmich metrov v ideálnej pozícii napálil loptu tesne vedľa. Domáci ViOn po prvom polčase tak pred vlastnými divákmi vyhrával 1:0.

V druhom polčase to bol znovu aktívny a skvelý futbal. V 56. minúte strela domáceho Chrena tesne minula bránu. Po hodine hry Tomášekov center z ľavej strany skončil na žrdi Bajzovej bránky, z následnej kontry Dubničan Gorelka z čistej šance netrafil bránku. Hostia v 64. minúte vyrovnali, keď po centri Porázika záložník Ižvolt pohodlne poslal loptu za chrbát bezmocného Kuciaka - 1:1. O dve minúty mohli hostia dokonca viesť, ale Riečičiarovu strelu na bránkovej čiare v poslednej chvíli odvrátil Pavlenda na rohový kop. V 76. minúte sa domáci ViOn dostal do vedenia, keď Babicov center z rohového kopu našiel Candráka, ktorý z ôsmich metrov nekompromisne napálil loptu do siete - 2:1. Hostia sa snažili v závere aspoň o remízu, ale gól do siete Kuciaka už nepadol.

Autor: Filip Kubaliak