11.09.2010 17:30 CET
1 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - DAC Dunajská Streda 1:1

8. kolo sa hralo aj v Zlatých Moravciach, víťaza tento zápas nepoznal, mužstvá si rozdelili bod po remíze 1:1.

V daždivom počasí sa diváci pozerali od začiatku na štandardné situácie hostí, ktoré však vážnejšiu šancu nepriniesli. Dôvodom bol určite aj podmočený trávnik, ktorý kombinácie nedovoľoval. Futbal sa hral medzi šestnástkami a diváci sa museli kvalitne nudiť. Hostia však v 15. minúte takmer udreli. Po chybe sa k slovu dostal Konečný, ale Harsányimu chýbal krok. Helísek mal šancu o tri minúty, Kuciak bol pozorný. Veľká šanca ViOn-u prišla v 33. minúte, kde si vytváral priestor Chren, loptu posunul Kuračkovi, ale ten neprepálil cez brániacich hostí. Druhý menovaný skúšal aj z diaľky, ale pálil nad. Domáci boli aktívnejší, v 42. minúte mal šancu Majerník, ale prekopol. Prvý polčas sa na po veľkom boji skončil bez gólov.

Rozhodca ledva odpískal začiatok druhého dejstva a domáci sa už dožadovali pokutového kopu. Náther sa po peknej akcii hnal za loptou, brankár ho stiahol a Kuračka z penalty otvoril skóre - 1:0. Hostia sa bránili tlaku Zlatých Moraviec, šanca Pavlendu zostala nevyužitá. Množili sa fauly, hra sa teda začala kúskovať diváci videli hlavne odkopy od brány hráčmi zo Žitného ostrova. Moravce hru kontrolovali a nepúšťali žltomodrých do príležitostí. Aktívny v útoku bol Náther, v obrane Janečka, ale ani on sa nevyhol chybe a po nej takmer zahrozil Harsányi. V 73. minúte mohol zvýšiť náskok Stojanovič, ale v dobrej šanci mu hostia loptu vypichli. Preto odpovedala Dunajská Streda, krížnou strelou od žrde po rýchlej akcii vyrovnal aktívny Harsányi - 1:1. Hra v závere ožila, ale zmena skóre už nenastala, Dunajská Streda vybojovala dôležitý bod.

Autor: Ľubomír Hudačko