27.11.2010 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

Banská Bystrica zdolala v derby Ružomberok 1:0

V sobotu o 15:30 sa pod Urpínom odohralo stredoslovenské derby, v ktorom Banská Bystrica hostila Ružomberok. Zápas podľa očakávaní vyhrala domáca Dukla, ktorá porazila Ružomberok jednogólovým náskokom. Pripomíname, že zverenci Gorana Milojeviča vrátane tohto zápasu už nevyhrali desať zápasov v rade.

Pod Urpínom sa hral spočiatku taktický futbal, ale väčšiu aktivitu mali domáci. V 13. minúte sa domáci Pich pokúsil z uhla prekvapiť Hrdličku, ale gól z tejto akcie nepadol. V 18. minúte na opačnej strane vystrelil Chovanec, jeho pokus tesne minul ľavú žrď Borošovej brány. V 28. minúte sa do šance dostal hosťujúci obranca Kostelný, ale jeho hlavičku brankár Dukly Peter Boroš zneškodnil. V prvom polčase diváci veľa šancí nevideli, preto skončil bezgólovo 0:0.

V druhom polčase mali opäť viac z hry domáci, ale hostia tiež nehrali zlý futbal. V 53. minúte narobil robotu Borošovi hosťujúci Ďubek, keď predtým skvele vystrelil. Po tejto akcii sa ujali hry domáci hráči. V 68. minúte domáci Poljovka nacentroval na Heseka, ktorý poslal loptu tesne vedľa žrde Hrdličkovej brány. V 81. minúte však domáci skórovali: rohový kop zahral Gajdoš, ktorý v malom vápne našiel Heseka a ten sa už pred bránkovou čiarou nemýlil - 1:0. O niekoľko sekúnd neskôr mohli hostia vyrovnať, ale srbský legionár Sivčevič netrafil prázdnu bránu Boroša. V závere ešte hostia zatlačili domácich, ale Dukla si už svoje vedenie nepustila z rúk.

Autor: Filip Kubaliak