14.08.2010 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

Dukla Banská Bystrica - FC Zlaté Moravce 0:0

V sobotu o 17:30 Banská Bystrica privítala Zlaté Moravce. V zápase dokázal nováčik zo Žitavy uhrať pod Urpínom remízu, keď sa konal výsledok 0:0.

Spočiatku to bol kvalitný futbal, hostia už od úvodu ukazovali skvelý futbal. V 5. minúte mal šancu Candrák, prešiel cez Poljovku, ale Ďurčo bol pozorný. Domáci postupom času hrali krajší futbal a mali miernu prevahu. Po štvrťhodine hry domáci Ďuriš pekne nahrával na Picha, ale brankár hostí Martin Kuciak bol pri lopte skôr. O dve minúty neskôr domáci Gajdoš nebezpečne spoza pokutového územia vystrelil, ale jeho tečovaná strela už neohrozila Kuciaka. Na opačnej strane kopal Majerník priamy kop, ale jeho delovka tesne minula bránu. V 40. minúte z uhla vystrelil domáci Brašeň, Kuciak loptu len vyrazil, pred ktorým musel následne hasiť Babic. O tri minúty neskôr kapitán domácich Viktor Pečovský pekne vysunul Picha, ktorého následná strela neohrozila bránu hostí. Prvý polčas bol tak pod Urpínom bez gólov.

V druhom polčase to bol opäť aktívny futbal, avšak, postupom času začali pribúdať aj nepresnosti. V 53. minúte sa hostia po chybe Poljovku dostali do veľkej šance, ktorú však Gajdoš pribrzdil a ponúkol hosťom priamy kop, ktorý však následne Kuračka nevyužil presnou strelou. O tri minúty neskôr na opačnej stane pekne zapracoval Pančík, ktorého pekný center však Hučko hlavou zakončil nepresne. Po hodine hry hosťujúci Babic pekne rozohral priamy kop, ale Ďurča neprekonal. V 67. minúte domáci Ďuriš pekne vystrelil z hranice šestnástky, ale Kuciak bol však pozorný. O minútu neskôr vyslal peknú strelu domáci Považanec, ale lopta minula bránku Kuciaka. Zlaté Moravce si už udržali priaznivý výsledok a na Štiavničkách uhrali remízu 0:0.

Autor: Filip Kubaliak