25.05.2011 17:30 CET
0 : 3
(0:3)

Slovan v poslednom zápase zvíťazil rozdielom triedy

Dunajská Streda sa nedokázala patrične rozlúčiť so svojimi fanúšikmi a prehrala v poslednom zápase sezóny rozdielom triedy. Pred slušnou návštevou sa hral zaujímavý futbal a diváci si nemôžu na nič sťažovať.

Už od začiatku sa hral svižný futbal so šancami na oboch stranách. Po štvrťhodine hry sa Slovan dostal do vedenia: po peknej akcii sa v šestnástke uvoľnil Pauschek, spätnou prihrávkou našiel nabiehajúceho Grendela a ten nemal problém rozvlniť sieť - 0:1. Vzápätí na druhej strane Helískova krížna strela spoza šestnástky tesne minula horný roh. V 28. minúte Belasí zvýšili vedenie: Halenár dlhým pasom našiel Šeba, kanonier ŠK následnou krížnou prízemnou strelou prekonal Novotu - 0:2. Vzápätí sa lopta po polhodine hry dostala k voľnému Šebovi, ktorý z malého vápna vystrelil len na Novotu. Následne z ďalšej peknej akcie zakončoval vedľa Guédé. V 39. minúte Slovan opäť skóroval, keď Grendel rýchlo nakrátko rozohral priamy kop, Šebo využil nepozornosť domácej obrany a rutinérsky na druhýkrát prekonal Novotu - 0:3. Do konca polčasu sa už skóre nemenilo.

Prvú šancu v druhej polovici zápasu mali domáci, keď Matůš sa snažil prehodiť Bartalského, ale jeho lob sa obtrel o brvno. Následne znovu pohrozil DAC, ale tentokrát zakončoval mimo Halimi. Neskôr ale prišiel tlak a prevaha hostí. V 55. minúte Žofčák z hranice šestnástky technickou strelou opečiatkoval brvno, ďalej Guédé z diaľky mieril po tvrdej strele nad. V 59. minúte zabránil Novota zakončil Žofčákovi. Slovan v závere duelu už iba dohrával a domáci sa to snažili využiť. Šancu znížiť mal v 66. minúte Ďurica, ktorému ale v poslednej chvíli odskočila lopta. V 73. minúte domáci Hassan namieril nad brvno a o tri minúty neskôr po jeho rohu mohol zakončiť Hrabáč, ale netrafil loptu. Zápas a tak skončil 3:0 v prospech slovenského šestnásobného majstra.

Autor: Filip Kubaliak