02.10.2010 17:30 CET
2 : 1
(0:0)

Dunajská Streda prekvapivo porazila Slovan Bratislava

V sobotu o 17:30 Dunajská Streda pred prázdnymi tribúnami privítala vicemajstra z Bratislavy. V tomto zápase sa konalo veľké prekvapenie, keď domáci DAC porazil Slovan 2:1. Zverenci Jozefa Jankecha tak potvrdili svoju zlú formu na súperových ihriskách.

Spočiatku sa hral aktívny futbal, hostia mali mierne navrch. V 7. minúte center domáceho Halimiho podbehol brankár hostí Putnocký, ale Dobrotka zabránil Matůšovi zakončiť. Po štvrťhodine hry mal dobrú šancu hosťujúci stopér Saláta, ktorého hlavička po Žofčákovom rohu letela tesne nad brvno. Onedlho Grendelovu strelu spoza šestnástky chytil Kováč. V 19. minúte z diaľky vystrelil hosťujúci Guédé, ale jeho tvrdá strela neprekvapila Kováča. V 24. minúte zahrával domáci Gašparík rohový kop, následnú strelu Hrabača spoza šestnástky Putnocký zneškodnil. O tri minúty neskôr domáci Helísek unikol po pravom krídle, jeho následnú strelu z ostrého uhla vytlačil brankár Slovana na rohový kop. V 37. minúte stečovala domáca obrana Grendelov pokus tesne nad brvno. V závere ešte pohrozil hosťujúci Guédé, ale gól z toho nepadol. Zápas bol po prvom polčase pred prázdnymi tribúnami bezgólový.

V druhom polčase sa hrala prevažne vyrovnaná partia. V 64. minúte sa hostia dostali do vedenia, keď Božičovu prízemnú strelu Kováč vyrazil pred seba, na odrazenú loptu vybehol Šebo, ktorý bol následne nedovolene faulovaný Struhárom v pokutovom území a nasledoval pokutový kop. Ten následne s prehľadom premenil Juraj Halenár - 0:1. O päť minút neskôr bolo vyrovnané, keď Gašparíkov rohový kop mierne nadvihol Struhár a nabiehajúci Hrabač hlavičkou prekonal Putnockého - 1:1. Onedlho vyskúšal Kováča hosťujúci Halenár, ktorého strela skončila tesne nad. Vzápätí sa vyznamenal skúsený brankár domácich Pavol Kováč, ktorý najskôr vychytal Žofčáka a následne zmaril aj dorážku Kissa. V 78. minúte sa domáci mohli dostať do vedenia, ale Matůš z malého vápna prekopol bránu Putnockého. O dve minúty na to sa pekne uvoľnil hosťujúci Grendel, ale jeho strelu už do siete následne neposlal Bagayoko. V 84. minúte poslal Matůš nabiehajúceho Gašparíkova do šance, ktorý následne spoza šestnástky pravačkou prestrelil Putnockého - 2:1. V 88. minúte mohol rozhodnúť o výhre domácich Halimi, ale po Gašparíkovom centri úplne voľný v pokutovom území poslal loptu nad. V závere chcel Slovan silou-mocou vyrovnať, ale šance Halenára a Šeba v nadstavenom čase nepriniesli góly. Vicemajster z hlavného mesta potvrdil svoju otrasnú formu na súperových ihriskách a na pôde Dunajskej Stredy prekvapujúco podľahol domácich 2:1.

Autor: Filip Kubaliak