31.10.2009 17:30 CET
1 : 1
(0:0)

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:1

V sobotu sa na štadióne Antona Malatinského odohral šláger 15. kola Corgoň ligy, Trnava privítala Žilinu. V tomto zaujímavom zápase sa nakoniec zrodila zaslúžená remíza 1:1.

Začiatok zápasu bol chudobný na šance. Hralo sa len na polovici ihriska. Prvá vážnejšia akcia prišla v 24. minúte, keď domáci Kopúnek nebezpečne strieľal, no gól z toho nebol. V 32. minúte sa domáci Neto mohol presadiť z priameho kopu, ale jeho strelu nádherne vyrazil hosťujúci brankár Dúbravka.

O päť minút neskôr sa opäť zahrával priamy kop, tentoraz na strane hostí. Ježov priamy kop však nenarobil väčšie problémy domácemu brankárovi Rybánskemu. V 42. minúte sa hosťujúci Adauto pokúsil o pokus z diaľky, no jeho strela tesne minula bránu Rybánskeho. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo. V druhom polčase sa opäť začínalo nudnou hrou.

V 54. minúte sa hostia dostali do vyloženej šance, ale Oravec zle spracoval loptu v rozhodujúcej chvíli. O tri minúty neskôr však pohrozili domáci, Kone nedokázal prekonať hosťujúceho brankára Dúbravku. V 62. minúte sa domáci Doležaj pokúsil o delovku z diaľky, a jeho pokus takmer skončil v sieti hostí. V 76. minúte sa zrodil prvý gól v podaní domácich, keď po centri Koneho sa presadil Procházka - 1:0.

V 80. minúte mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale Bernáth neprekonal Dúbravku. Onedlho prišla šanca hostí na vyrovnanie, ale Lietava nedokázal prekonať Rybánskeho. V 84. minúte sa obrana domácich dopustila chyby, čo využil hosťujúci Guldan a prekonal Rybánskeho - 1:1. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo. Zápas tak skončil zaslúženou remízou 1:1.

Autor: Filip Kubaliak