03.04.2010 19:30 CET
5 : 1
(3:1)

MŠK Žilina - Spartak Trnava 5:1

Šláger 26. kola Corgoň ligy sa odohral o 19:30 Pod Dubňom, keď domáca Žilina hostila Trnavu. Do vedenia sa dostali hostia, ale domáci otočili skóre a zrodila sa vysoká výhra 5:1. Žilina sa po tejto výhre opäť dostala na čelo Corgoň ligy.

Spočiatku mali domáci navrch, ale Majtánovú šancu Bránsky zastavil. V 7. minúte musel domáci tréner Pavel Hapal vynútene striedať, keď sa zranil Zlatkovič. O necelú minútu neskôr sa hostia dostali do vedenia, center Kopúnka zúžitkoval hlavičkou Guldan - 0:1. Domácich tento gól "omráčil", ale postupne sa ich hra zlepšovala. V 13. minúte Rilkeho strelu Bránsky kryl. O päť minút neskôr sa hráči radovali z gólu, ale gól Lietavu pre ofsajd neplatil. O sedem minút neskôr sa Rilke pokúsil prelobovať Bránskeho, ale jeho pokus hosťujúci brankár vytlačil. O necelé dve minúty po centri Kobylika majtán hlavičkoval len na brankára. V 24. minúte sa domácim podarilo vyrovnať, keď Lietava presnou strelou prekonal Bránskeho - 1:1. Po polhodine hry domáci otvorili skóre, po peknej kolmici Majtána krížnou strelou prekonal Bránskeho Rilke - 2:1. V 35. minúte sa domácim opäť podarilo skórovať, po centri Kobylíka skóroval Piaček - 3:1. Žilina si už svoje vedenie udržala a do šatne odchádzali za dvojgólového náskoku.

V druhom polčase mali domáci opäť navrch, už po niekoľkých sekundách Bránskeho ohrozil Majtán, ale jeho strela mierila tesne vedľa. V 58. minúte domáci opäť skórovali, po peknom centri Angeloviča sa hlavičkou presadil Majtán - 4:1. O necelé dve minúty strelil gól Lietava, ktorý rutinérsky prekonal bezmocného brankára Spartaku Ivana Bránskeho - 5:1. Zápas už bol takpovediac rozhodnutý, ale domáci sa aj naďalej hrnuli do útoku a aby peknou hrou potešili svojich divákov. V 79. minúte šiel domáci Ivan Lietava sám na bránu, obišiel aj hosťujúceho brankára, ale v poslednej chvíli jeho šancu zmarila obrana Trnavy. O päť minút neskôr si hostia vypracovali podobnú akciu, ale Bernáth v protiútoku zlyhal. Domáci si už svoje vedenie nepustili z dosahu a vyhrali nekompromisne 5:1.

Autor: Filip Kubaliak