05.05.2010 18:00 CET
0 : 1
(0:1)

DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava 0:1

V stredu o 18:00 sa na Žitnom ostrove odohral zaujímavý súboj, keď Dunajská Streda hostila Slovan Bratislava. V zápase boli úspešnejší hostia, ktorý na pôde DAC-u vyhrali tesne 0:1 a tak si udržali malú šancu na získanie titulu.

Hustý lejak spočiatku narušil hru, oba tímy tak zvyčajne kazili kombináciu. Domáci si v 3. minúte vypracovali peknú akciu, Helísek pekne nacentroval na Bajevského, ale jeho hlavičku Putnocký zneškodnil. Onedlho preberali hru do rúk hostia. V 11. minúte mali hostia vyloženú šancu, Ivana pekne vysunul Sylvestra, ale ten napálil "len" brvno. Tesne po polhodine hry hosťujúci Saláta chcel prekvapiť Novotu, ale obranca Slovanu nebol úspešný. V 38. minúte si hostia vypracovali peknú akciu, Božič nacentroval na Breznaníka, ten posunul loptu na Sylvestra, ale ten zblízka netrafil prázdnu bránu. Hostia sa predsa len v závere dočkali gólu, Breznaník nacentroval "do ohňa" domáci obranca németh loptu vyhlavičkoval preč, lopta sa dostala k Ivanovi a ten strelil "gól do šatne" - 0:1.

V druhej časti sa hostia stiahli a hrozili protiútokmi. V 48. minúte hosťujúci Had pekne nacentroval na Masaryka, ale ten mieril vedľa. Tesne po hodine hry boli hostia oslabení, keď po dvoch žltých kartách sa predčasne pod sprchy porúčal Sylvestr. Neprešlo ani osem minút a oslabili sa následne i domáci, keď si červenú kartu tentokrát vyslúžil Halimi za úder lakťom do protihráča. Zápas sa už len takpovediac dohrával a Slovan získal na Žitnom ostrove tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak