28.10.2009 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava 0:0

V dohrávke ôsmeho kola Corgoň ligy nedokázal Slovan vyhrať ani v treťom zápase v rade, keď tento krát len remizovali na ihrisku Dunajskej Stredy 0:0.

Zápas ktorý odložili Slovensky futbalový zväz po dohode s Políciou SR, pred vyše mesiacom pre možné nepokoje na tribúnach sa začal opatrne, a v prvých minútach sa ani jedno z mužstiev nedostalo do vyložených príležitostí. Zo strany Slovana bol aktívny najmä Halenár, ale jeho viac pokusov nenarobilo gólmanovi Novotovi žiadne veľké problémy.

Slovan bol lepší tlačil sa viac dopredu, útok podporoval najmä Slovák, no ten sa po polhodine hry nešťastne zranil a musel z ihriska odísť, a práve tento fakt pribrzdil hostí. Domáci mali možnosť na skórovanie po centri z pravej strany, ale ich akciu zastavil čiarový rozhodca, ktorý videl ofsajdové postavenie útočiaceho hráča.

V druhom polčase tímy viac otvorili hru v snahe skórovať. V 51. minúte strieľal nebezpečne Bognár, a práve ten istý hráč mohol otvoriť skóre zápasu, ale Hasan namiesto prihrávky na Bognára nepresne vystrelil. Po hodine hry začínala byť atmosféra napätá, a na trávnik začali lietať svetlice, aj preto hlavný rozhodca hru na desať minú prerušil. Hneď po nútenej prestávke sa belasí dostali takmer do vedenia, keď priamy kop Kozáaka vyrážal Novota len s námahou na roh.

Na ihrisku sa však iskrilo aj naďalej. Hosťujúceho kanoniera Halenára trafili domáci priaznivci pri autovej čiare neznámym predmetom do tváre, ale v hre sa pokračovalo. V úplnom závere sa dostal do šance ešte Nikolic po Seelausovom centri, a nebyť brankára Putnockého odchádzali by belasí zo žitného ostrova bez bodu.

Autor: Tomáš Lederer