FC Zlaté Moravce

Rozhodčí: Havrilla - Brendza, Schmidt
Diváci: 4.150

Slovan Bratislava - FC Zlaté Moravce 6:0

Vedúci tím tabuľky Slovan Bratislava si bez problémov poradil s poslednými Zlatými Moravcami, ktorým na svojom štadióne nadelil poltucet gólov.

Zápas sa už od začiatku odvíjal plne v domácej réžii. Hostia zo Zlatých Moraviec sa za celých 90 minút nedokázali dostať do zakončenia. Belasí svojho súpera tlačili od prvej do poslednej minúty, vytvárali si šance, no zo začiatku sa im nedarilo v zakončení. V 6. minúte hlavou rozvlnil sieť Halenár, gól však pre postavenie mimo hry neplatil. Na nebezpečný Breznaníkov center si nikto z jeho spoluhráčov nenabehol. Masarykova strela mierila vedľa a s Hanekovým pokusom si brankár Bolek poradil. Prvý gól stretnutia tak padol až v 44. minúte z priameho kopu. Ten zahrával Slovák a lopta z jeho kopačky skončila v sieti. V samom závere prvého polčasu sa Masaryk sám rútil na zlatomoraveckého brankára, vo vyloženej šanci však nedokázal skórovať.

Po prvom polčase bol výsledok z pohľadu hostí ešte priaznivý, po prestávke však Slovan naplno roztočil svoj ofenzívny kolotoč. V 52. minúte prenikol do šestnástky Masaryk, ktorého zozadu fauloval Klabal. Sám faulovaný útočník domácich si postavil loptu na biely bod a bez problémov zvýšil na 2:0. Pre Masaryka to bol už jeho 12. presný zásah v prebiehajúcom ročníku Corgoň ligy. V 58. minúte už svetelná tabuľa ukazovala stav 3:0. Po peknej individuálnej akcii sa presadil Breznaník. V 63. minúte musel Bolek opäť loviť loptu zo svojej siete. Po nádhernej prihrávke Serrana sa presadil Obžera. V 83. minúte mal piaty gól svojho tímu na kopačke striedajúci Sylvestr, lopta však tesne minula bránu hostí. Netrvalo však dlho a belasí sa dočkali aj piateho gólu – postaral sa oň svojim druhým presným zásahom v stretnutí Samuel Slovák. V 90. minúte pečatil jednoznačnú dominanciu lídra tabuľky Valachovič, ktorý stanovil na konečných 6:0 pre Slovan.

Autor: Andrej Liška