Spartak Trnava

Rozhodčí: Hriňák - Sluk, Kubačka
Diváci: 3.985

MŠK Žilina - Spartak Trnava 5:1

Žilina si na domácej pôde bez problémov poradila s trnavským Spartakom, ktorý porazila 5:1. Zverenci Dušana Radolského sa tak Spartaku vzdialili už na rozdiel štyroch bodov a aspoň dočasne sa bodovo dotiahli na vedúci bratislavský Slovan.

Prvú šancu v šlágri kola si vypracovali hosťujúci Trnavčania. V 3. minúte zo vzdialenosti 10 metrov nebezpečne strielal Procházka, nemieril však presne. Na opačnej strane sa rovnako nepresným pokusom prezentoval Pečalka. Stretnutie sa od začiatku nieslo v ofenzívnom duchu. V 15. minúte s domáca Žilina dostala do vedenia. V šestnástke strielal Adauto, ktorý ešte neuspel, ale Rilke sa už z dorážky do odkrytej brány presadil - 1:0. O vyrovnanie sa v 26. minúte pokúšal Procházka, Perniš bol ale pozorný. Tri minúty pred prestávkou pridal druhý gól Žilinčanov opäť Emil Rilke, ktorý zužitkoval Adautovu prihrávku - 2:0.

Hneď v úvode druhej 45-minútovky videlo bezmála 4000 divákov na žilinskom štadióne tretí gól v trnavskej sieti. Po nedovolenom zákroku na Štrbu zahrával štandardnú situáciu Jež. Na jeho center z 25 metrov si v šestnástke naskočil Šourek a hlavou zvýšil na 3:0. MŠK bol pri chuti a produkoval svoj typický ofenzívny futbal. Ďalšie góly žltozelených mohli pridať Jež a Karoglan, ale neuspeli. Podarilo sa to až v 59. minúte Adautovi, ktorý potrestal zlé vybehnutie trnavského brankára Kralja a zaváhanie trnavskej obrany a poslal loptu do odkrytej brány. V 67. minúte sa čestného zásahu dočkali aj hostia. Pokutový kop premenil kapitán červenočiernych Doležaj. Už o tri minúty neskôr bol ale rozdiel opäť štvorgólový. Postaral sa o to svojím druhým gólom v zápase brazílsky útočník Adauto. V 86. minúte nevyužil svoju šancu Štyvar a minútu pred záverečným hvizdom nepremenil pokutový kop Jež. Žilina tak zdolala Trnavu vysoko 5:1.

Autor: Andrej Liška