Petržalka

Rozhodčí: Straka - Brendza, E. Weiss
Diváci: 1.340

FC Zlaté Moravce - Artmedia Petržalka 0:5

V úvode stretnutia pôsobili aktívnejším dojmom domáci futbalisti. Už v 3. minúte sa do sľubnej príležitosti dostal Kuračka, mieril však nad Kamenárovu bránu. Prvá príležitosť Artmedie sa zrodila po štvrťhodine hry. Piroska prenikol až k Bolekovi, prihral Czinegemu, ale ten vo vyloženej pozícii brankára Zlatých Moraviec neprekonal. V 21. minúte fauloval v šestnástke domáci Liška Fodreka. Exekúcie následnej penalty sa ujal Kozák a otvoril skóre – 0:1. V 30. minúte mali možnosť zahrávať jedenástku aj domáci futbalisti, keď Pavol Farkaš nedovolene zastavil Kuračku. Strela Ujlakyho však mierila iba do žrde. O dve minúty neskôr sa toto zaváhanie ViOnu vypomstilo – na 2:0 pre hostí zvyšoval Oravec.

V druhom polčase sa domáci futbalisti nezmohli prakticky na nič a na ihrisku bol iba jeden tím. Úradujúcemu majstrovi vyšla v 63. minúte pohľadná akcia, na ktorej konci zakončoval Kozák a zvýšil na 3:0. V 76. minúte bolo už 4:0. Útok Artmedie sa začal pri Kozákovi, ktorý prihrával Guédému, ten s loptou prenikol až do šestnástky, kde prihral Fodrekovi a ten už nemal problém trafiť do odkrytej brány súpera. Posledný klinec do zlatomoraveckej rakve prišiel v podaní striedajúceho Pospěcha, ktorý v 90. minúte stanovil výsledok stretnutia na konečných 0:5. Pre Artmediu je to prvá ligová výhra po 6 kolách.

Autor: Andrej Liška