Banská Bystrica

Rozhodčí: Matúš - Schmidt, Cuninka
Diváci: 1.754

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 0:0

Sezónu na vlastnom štadióne ukončili v utorok aj Ružomberčania. Tí ale svojim fanúšikom veľa radosti nepriniesli, pretože s Duklou v slabučkom zápase iba remizovali 0:0.

Prvý polčas sa odohrával vo vlažnom tempe a bez nejakých výrazných gólových príležitostí. Obe mužstvá sa cez obranu svojho súpera akosi nevedeli prepracovať a tak sa hra odvíjala zväčša iba medzi šestnástkami. V prvej polovici stretnutia však mali predsa len mierne navrch domáci, pokusy Števka, Zošáka či Bakoša ale cestu do siete nenašli. Prvý pokus medzi tri žrde prišiel až v 37. minúte, kedy Božokovu ďalekonosnú strelu Boroš bez problémov chytil. Prvé rohové kopy sa pod Čebraťom objavili až v nadstavenom čase prvého polčasu, kedy si ich po miernom tlaku vynútila hosťujúca Dukla, no ani tieto pokusy nemali na zmenu skóre žiadny vplyv.

Po prestávke sa obraz hry na štadióne patriacemu MFK Ružomberok na škodu divákov nezmenil. Prvú veľkú príležitosť zápasu si vytvorili Liptáci až v 59. minúte, po centre Božoka ale loptu za Boroša nedostal Pilár. S pribúdajúcim časom sa v hre kopilo ešte viac nepresností a hra značne znervóznela. Jedinú príležitosť, ktorá ako – tak vytrhla divákov z letargie bol strelecký pokus Ďuriša, ktorý Hajdúch vyrazil.

Futbalistov na Liptove vytrhol z biedy až konečný hvizd rozhodcu, ktorý ukončil obojstranné trápenie oboch celkov.

Autor: Ladislav Bičár