Petržalka

Rozhodčí: Kačenga (45. Havrilla) - Laskovský, Klovanič
Diváci: 2.576

FC Zlaté Moravce - Artmedia Petržalka 1:3

V Zlatých Moravciach sa hral od začiatku dobrý futbal, keď sa obe mužstvá snažili viac útočiť a tvoriť ako betónovať. Už v 4. minúte sa favorit ujal vedenia, Kozákov center totiž nešťastne tečoval ponad Peškoviča Ondrejka. V nasledujúcich minútach strielal Černák a aktívny bol aj Pavlenda, ktorý najprv založil útok a krátko nato skúsil sám vystreliť. V 19. minúte pohrozil na druhej strane Halenár, no krátko nato boli veľmi blízko ku gólu Zlaté Moravce. Po Juskovej akcií Pavlenda zle hlavičkoval a loptu do brány neusmernil ani Černák. Po polhodine hry hlavičkoval Kuračka, odkrytú bránu hostí ale trafiť nedokázal. Kuriózna situáciasa odohrala v 45. minúte kedy zraneného rozhodcu Kačengu vystriedal Havrilla.

Po polčase sa domáci snažili vyrovnať, Pavlendov center ale Kozák odvrátil a o pár minút neskôr rozhodca po páde Žáka penaltu nezapískal. Po viac ako hodine hry sa po príležitostiach domácich dostal k lopte Halenár a zvýšil na 0:2. O ďalších desať minút opäť po prihrávke Kozáka upravil na 3:0 prebudený kanonier hostí Juraj Halenár. Domáci sa aj po tomto góle ešte pokúšali zmeniť skóre zápasu, no strely Gregušku a ani následná dorážka Kuračku po jednej z nich do siete neprešli. V nadstavenom case aspoň znížil z penalty Černák a strelil tak zaslúžený čestný gól Zlatých Moraviec.

Autor: Ladislav Bičár