MFK Ružomberok

Rozhodčí: Chmura - D. Hrčka, Kubačka
Diváci: 2.070

Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 1:1

Ružomberčania nedokázali využiť hodinovú výhodu o jedného hráča, naopak, bližšie k trom bodom boli bojovní domáci.

V úvode zápasu mali prevahu hostia z Ružomberka. Do dvoch šancí sa dostal útočník Števko, avšak domáceho Boroša sa mu nepodarilo prekonať ani v jednom prípade. Jeho kolega z útočnej formácie Pilár sa v 16. minúte rútil do zakončenia, Boroš opäť veľmi dobre zasiahol. Domáci vážnejšie zahrozili až v 25. minúte a hneď z toho bol gól. Akciu potiahol po ľavej strane Pečovský, po jeho prihrávke sa k zakončeniu dostal Tomáš Pančík. Jeho strelu ešte Hajdúch dokázal zneškodniť, proti Hučkovej dorážke bol už ale bezmocný. V 31. minúte sa Ružomberčania dostali do početnej výhody. Kotrys nedovolene zastavil Pilára a nasledovala červená karta z rúk hlavného rozhodcu Chmura. Keďže faul sa odohral pred šestnástkou, nasledoval priamy kop. K lopte sa postavil Ďubek a vyrovnal na 1:1.

V druhom polčase sa prejavil fakt, že Dukla hrá o jedného hráča menej a Ružomberok si vypracoval tlak. Ani Pilár, ani Kucka ale nedokázali zvrátiť stav na stranu svojo mužstva. V 57. minúte kontrovali domáci. Po Hučkovom centri sa lopta dostala ku Gajdošovi, jeho strelu Hajdúch vyrazil, k dorážke sa opäť dostal Gajdoš. Jeho technický pokus o prelobovanie brankára Ružomberku mu však nevyšiel. Hostia mali síce opticky viac z hry, avšak do gólových šancí sa nedostávali. Práve naopak, sami museli čeliť veľkým príležitostiam Banskej Bystrice. V poslednej desaťminútovke najskôr po Gajdošovom centri opečiatkoval žrď Hajdúchovej brány Debnár, neskôr po Pančíkovom centri prestrelil bránu aktívny Gajdoš a nakoniec neuspel ani striedajúci Ďuriš, ktorého strela iba tesne minula tyčku. Ružomberčania nedokázali využiť hodinovú výhodu o jedného hráča, naopak, bližšie k trom bodom boli bojovní domáci.

Autor: Andrej Liška