Banská Bystrica

Rozhodčí: Vnuk - T. Somoláni, Cuninka
Diváci: 1.027

AS Trenčín - Dukla Banská Bystrica 1:3

Trenčín nedokázal bodovať ani vo svojom šiestom jarnom vystúpení a opäť sa vzdialil od 11. miesta, ktoré zaručuje záchranu v najvyššej súťaži.

V úvode stretnutia si oba tímy vypracovali náznaky šancí, avšak domáci Križko ani Vyskoč na strane hostí medzi tri žrde nemierili. V ďalšom priebehu zápasu sa hralo zväčša medzi šestnástkami a do zakončenia sa oba tímy dostávali iba sporadicky. Prvý gól padol v 28. minúte. Dukla zahrávala priamy kop, domáca obrana nedokázala dostať loptu do bezpečia, zmocnil sa jej Velický a krásnou krížnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre. O malú chvíľu na to sa do veľkej šance dostal domáci Kasálek, ale jeho hlavička sa iba odrazila od brvna Borošovej brány. Banská Bystrica naďalej vyčkávala na chybu súpera. 5 minút pred koncom prvého polčasu jej táto taktika opäť vyšla - z brejkovej situácie sa presadil útočník Michal Ďuriš.

Trenčín sa ale nevzdával a v druhom polčase sa snažil s výsledkom niečo spraviť. V 65. minúte spálil veľkú príležitosť Hlohovský. Na druhej strane neuspel Filo. Za krátky čas sa Hlohovský dostal do ďalšej veľkej šance, tentoraz mu radosť prekazila žrď Borošovej bránky. Trenčanom sa ale predsa len podarilo skórovať. V 73. minúte znižoval na 1:2 argentínsky útočník Depetris. V závere zápasu vrhli hráči AS všetky sily do útoku a Bystričanom sa tak naskytlo niekoľko príležitostí preniknúť do otvorenej trenčianskej obrany. Gajdoš ešte neuspel, ale v 82. minúte spečatil výsledok zápasu na konečných 3:1 pre Banskú Bystricu Filo. Ten istý hráč mohol o pár minút na to pridať ďalší gól, avšak vo vyloženej pozícii nedokázal trafiť odkrytú bránu súpera. Tesne pred koncom bol po druhej žltej karte v zápase vylúčený domáci záložník Baéz.

Autor: Andrej Liška