FC Zlaté Moravce

Rozhodčí: Olšiak - Palko, Palušák
Diváci: 4.510

Artmedia Petržalka - FC Zlaté Moravce 5:0

V zápase za Starým bratislavským mostom začala domáca Artmedia napĺňať už od úvodu úlohu papierového favorita proti nováčikovi zo Zlatých Moraviec. V 6. minúte prihral dobre Ďurica Halenárovi, ktorého strelu vyškriabal gólman Peškovič s námahou na roh. O štvrťhodinu neskôr sa už domáci radovali z prvého presného zásahu v novom ročníku, keď Oravec zoči-voči Peškovičovi nezaváhal – 1:0. Hneď nato moha Artmedia viesť dvojgólovým rozdielom, no Guedého pokus zneškodnil opäť Peškovič. V 30. minúte mali blízko ku gólu i hostia, ale Farkašova hlavička skončila iba na brvne Kamenárovej brány. Tesne pred prestávkou sa ocitol v dobrej pozícií Oravec, ktorý však nemieril presne.

V druhom dejstve hrala Artmedia uvoľnene z čoho pramenili aj viaceré oku lahodiace akcie. V 53. minúte zvýšil na 2:0 Halenár, keď zblízka nedal Peškovičovi šancu, podobne si kanonier domácich poradil aj v 59. minúte a dal už na 3:0. O desať minút neskôr po spolupráci dvoch legionárov Adewunmiho a Guedého dával druhý menovaný na 4:0 v prospech vicemajstra z Bratislavy. Tesne pred koncom zápasu sa dopustil faulu v pokutovom území Peškovič, a následný pokutový kop s prehľadom premenil Ďurica a stanovil tak na konečných 5:0.

Autor: Tomáš Lederer