1 : 1
(1:1)

Sigma remizovala s Brnem a nevyužila tak možnost jít do čela

Tradiční moravské derby tentokráte nenabídlo zrovna ofenzivní hody, přesto se nemuseli diváci na Andrově stadionu nudit, zajímavé momenty se rozhodně udály. Olomouc tak nadále živí na svého protivníka dvoubodový náskok.

Oba týmy nastoupily bez jediné změny oproti vítězným základním sestavám z minulého kola, kdy Zbrojovka rozstřílela dalšího nováčka z Jihlavy, zatímco Hanáci šokovali na pražské Letné, odkud si po dlouhých sedmi letech (!) odvezli z ligového utkání (loni pohár) tři body.

Na domácím hřišti tradičně silná Olomouc působila od začátku, jako kdyby hrála se zataženou ruční brzdou, přesto mohl po čtyřech minutách otevřít skóre hlavičkující Dreksa, kulatý nesmysl však z bezprostřední blízkosti dopravil jenom do místa, kdes tál připravený Radek Petr. Odpověď si nachystala dvojice Husár - Švancara, následný rohový kop si našel hlavu Brabce, ten ale branku neohrozil.

Byli to nadále Jihomoravané, kdo začal přitahovat opasek. Po sedmnácti minutách vymyslel Švancara příležitost pro Zavadila, jenž si balón šikovně zpracoval a okamžitě natáhl, avšak Blaha jeho ránu s vypětím všech sil zneškodnil. Hosté se však o chvíli později přece jen dočkali: Škoda předal mičudu Švancarovi, který se zachoval jako ostřílený mazák, přehodil si míč na levou nohu a parádní střelou ke vzdálenější tyči nedal strážce olomoucké branky sebemenší možnost zasáhnout - 0:1. Záhy však bylo srovnáno: Petr špatně odhadl rohový kop a Dreksa už měl snadnou úlohu - 1:1.

Zbytek úvodní části hry už příliš pohledných akcí nenabídl, za zmínku tak stojí alespoň faul Dreksy na Švancaru, po němž musel být brněnský kapitán ošetřován, nakonec se vrátil na trávník, aby ho poté ještě do přestávky definitivně opustil. Jeho místo zaujal Senegalec Lamine Fall.

Druhé dějství pokračovalo v nastoupeném trendu. Ze stínu mohl vystoupit jednooký fotbalista mezi slepými Zavadil, jenž narýsoval parádním pasem možnost pro střídajícího Falla, ten však z úhlu branku nenašel. Sigma se ne a ne dostat do hry. Změnit to chtěl Ordoš, jeho zpětná nabídka však nenašla ani jednoho ze dvojice Klesnil - Jan Schulmeister. Po hodině hry navíc musel po zákroku na unikajícího Mezlíka po druhé žluté kartě pod sprchy kapitán Škerle.

Nehledě na početní oslabení, dokázali svěřenci Romana Pivarníka Brňany přitlačit před vlastní pokutové území, ale z množství centrů a nadějně vypadajících akcí nedokázali Petrovu svatyni významněji ohrozit. V 78. minutě se pokusil vymodlit pokutový kop Michal Škoda, sudí Ardeleánu ovšem jeho záměr prokoukl a místo penalty ukázal bývalému hráči Bohemians Praha žluté napomenutí. Ten samý hráč pak navíc ostrým zákrokem svůj výkon korunoval a síly na hřišti se tak na závěr srovnaly. Rozhodnout mohl z voleje střílející Zavadil, prostor branky však přestřelil!

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz