27.08.2011 19:20 CET
0 : 2
(0:0)

Slovan Liberec - FK Teplice 0:2

Liberec doma nestačil na Teplice a poprvé v sezoně prohrál. Hrdinou zápasu byl brankář Grigar, který uchránil svůj celek od několika branek. Čisté konto a branky Mahmutoviče a Ljevakoviče znamenaly vítězství Teplic 2:0.

Začátek utkání přitom nevypadal, že by měli domácí prohrát. Blažek se dostal do stoprocentní šance, ale sám před Grigerem neuspěl, kdyby dal gól, bůhví jak by se utkání nakonec vyvíjelo. Liberec měl ale i další šance, ve 23. a ve 24. minutě se opět dvakrát skvěle zaskvěl Grigar a jen jeho zásluhou bylo skóre nerozhodné 0:0. V prvním poločase lepší Slovan nedokázal najít recept na překonání teplického brankáře a po změně stran za to měl pořádně pykat.

Teplice si až do té doby pořádnou šanci nevypracovaly, přesto šly krátce po změně stran do vedení. Stožický našel přesným centrem Mahmutoviče, který hlavou otevřel skóre utkání - 0:1 pro Teplice. Zhruba o deset minut později byl výsledek navýšen, Ljevakovič vypálil a lehká teč způsobila, že Bičík inkasoval podruhé - 0:2 pro Teplice. Otřesený Liberec se dlouho nemohl vzpamatovat, po obrovské šanci Šurala mohl snížit a zápas zdramatizovat, jenže Teplice měly v brance nepřekonatelného Grigara. Vytáhl se i Bičík, když takřka vzápětí zlikvidoval šanci Čajiče. Tentýž muž mohl přidat třetí gól v závěru, ale Bičík byl proti a s likvidací šance pomohl odkopem Polák. Liberec se ani na snížení nezmohl a s Teplicemi prohrál především kvůli neproměňování šancí.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz