05.03.2012 18:00 CET
0 : 1
(0:1)

Bohemians 1905 - Baník Ostrava 0:1

V dohrávce kola zvítězil Baník Ostrava na půdě Bohemians 1905 1:0 a učinil důležitý krok v cestě za záchranou. Jedinou branku utkání vstřelil ve 28. minutě Droppa.

Ve 25. minutě brankář Pietrzkiewicz podběhl centr a od Frydrycha málem skončil míč v síti. O tři minuty později si Baník vypracoval obrovskou šanci, při závaru před Sňozíkovou brankou pálil Cverna, ale svojí střelu nedokázal procpat za brankovou čáru - míč skončil od domácích těsně mimo. Každopádně z následného rohového kopu Baník udeřil! Fantiš odcentroval na hlavu Cverny a Droppa míč na cestě do branky ještě tečoval. Ostrava vedla v Edenu nad Bohemkou 1:0.

A ostravské branka hodně nabudila, zvláště Cvernu, po jehož centru se ocitnul v další velké šanci Fantiš. Sňozík ale nemusel zasahovat, neboť Fantišova střela šla mimo. Hráči Bohemians mohli ještě v prvním poločase vyrovnat, velkou příležitost k tomu měl Vyhnal. Před ostravskou brankou ale nedokázal trefit míč. Poslední pokus prvního poločasu vyslal na branku Sňozíka autor dosud jediné branky Droppa a brankář Klokanů měl co dělat, aby nepříjemnou střelu vyrazil.

Bohemians zahájili druhý poločas aktivněji a hned několikrát se dostali ke střele, Nešpor ale ani nadvakrát neuspěl. V 58. minutě měl na kopačce druhý gól Baníku Lukáš Magera, jeho střelu uvnitř pokutového území vyrazil pozorný Sňozík. I nadále se bylo na co dívat, halfvolej Moravce letěl nad a dvanáct minut před koncem to platilo i o ráně Kukece.

Ostrava si náskok hlídala, ale v nastaveném čase o něj mohla přijít. Bohemka si totiž vypracovala svojí největší šanci v celém zápase! Nešpor vybojoval míč pro Orolína a Pietrzkiewicz se jen ohlížel, jak střela těsně míjí jeho pravou tyč. Bohemians 1905 doma padli a komplikují si záchranu.

Autor: Ondřej Linhart