0 : 1
(0:1)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - Bohemians 1905 0:1

Po hrůzostrašném úvodu letošní sezóny potřeboval dnes Baník proti Bohemians za každou cenu vyhrát. To se mu ale znovu nepovedlo. Před domácími fanoušky tentokrát prohrál v poměru 0:1. O jediný gól utkání se postaral Lukáš Hartig.

První šance zápasu každopádně patřila domácím fotbalistům. Už v páté minutě využil obránce Řezník volného prostoru, míč prostrčil na Svěrkoše, který se zjevil v nadějné pozici, jenže nastřelil pouze boční síť. V 18. minutě nakonec z ničeho nic udeřili hosté. Budínského centr nedokázal v šestnáctce odklidit do bezpečí Řezník, k zakončení se tak dostal zkušený Lukáš Hartig a míč poslal neomylně do brány.

Baník se po zbytek první půle trápil. Na inkasovaný gól chtěl sice podle očekávání co nejrychleji zareagovat, avšak byl naprosto bezmocný. O moc lépe si ale nevedli ani Klokani, a tak další branku už v úvodním dějství diváci neviděli.

Po změně stran se bohužel obraz hry příliš nezměnil. Oba týmy sice bojovaly a chtěly se prosadit, jenže jejich snaha byla povětšinou naprosto marná. Za zmínku toho skutečně moc nestojí. Jedna z mála brankových příležitostí přišla v 57. minutě, kdy však nakonec Moravec stejně nemířil přesně. Zanedlouho si vedl na druhé straně obdobně útočník Kraut, jenž pro změnu zakončoval hlavou.

Skutečná tutovka přišla až osm minut před koncem normální hrací doby. Zpoza šestnáctky napřáhl ke střele zkušený Martin Lukeš a svou ranou orazítkoval břevno Sňozíkovy brány. To bylo ovšem ze strany Baníku vše, a proto se z tříbodového zisku radovali Bohemians.

Autor: Tomáš Honajzer / onlajny.cz