22.03.2009 16:00 CET
1 : 0
(0:0)

Slavia Praha - Tescoma Zlín 1:0

Slavia zvládla úspěšně domácí souboj se Zlínem a za výhru 1:0 si připisuje tři body a na čele tabulky jich má již padesát. Zlín zůstává poslední.

První šanci měli domácí ve 22. minutě. Grajciar zatáhl balon a odcentroval na Jarolíma. Ten ovšem hlavičkoval vedle pravé tyče. Tato šance byla pro Slavii v první půli jedinou vážnější a to se nelíbilo fanouškům na tribunách. Hlavně v závěru půle se několikrát ozval pískot, který ještě zesílil ve 43. minutě, kdy se do šance dostal hráč hostí Žůrek. Ten se uvolnil v šestnáctce a technickou ranou mířil jen těsně mimo bránu.

Domácí se ujali vedení v 53. minutě. To jim zajistil Tomáš Pekhart, který se po centru Černého pohodlně prosadil střelou zblízka - 1:0. Vzápětí mohl Černý Pekhartovi přihrát i na druhý gól, jenže útočník Slavie tentokrát netrefil míč ideálně. Pekhart ale zůstával i nadále aktivní, jeho další ránu jako z děla mu vyrazil brankář Baránek. Deset minut před koncem hlavičkoval nebezpečně Brabec, ale i jej pokryl skvělý brankář Zlína. A když se vyznamenal i proti Černému, Slavia zvítězila jen 1:0.

Autor: Michal Havlický / idnes.cz