02.02.2008 15:30 CET
0 : 3
(0:1)

Fenin hattrickem sestřelil Herthu

Český reprezentační útočník Martin Fenin ve své bundesligové premiéře vstřelil hattrick, čímž zajistil Frankfurtu triumf nad Herthou Berlín 3:0. Ex-teplický forvard i přesto, že nastoupil netypicky na pravém okraji zálohy, měl i další šance, celkově 8 střel na bránu Jaroslava Drobného a 50 kontaktů s míčem.

Před necelými 36 tisíci diváky na Olympiastadionu začaly oba týmy aktivně. První šanci si vypracovala domácí Hertha, ale spolupráce Eberta s Dardaiem ke gólu nevedla. Poté se už přihlásil o slovo Martin Fenin. V 9. minutě si naskočil v pokutovém území na centr z levé strany a Jaroslav Drobný musel vytáhnout parádní zákrok, aby míč vytáhl od pravé tyče. Po následném rohu se před českým gólmanem opět zjevil osamocený Fenin, ale ze tří metrù míč pod brankářovým tělem do sítě nepropasíroval.

Poté opět zatopila pod kotlem Hertha. V 18. minutě střílel Pantelič po spolupráci s Ebertem vedle, na druhé straně neuspěl Amanatidis. Ve 24. minutě pak měl po krásné Panteličově přihrávce šanci Dardai, ale míč za Nikolova nedostal.

Zanedlouho se hra ustálila, hrálo se hlavně ve středu pole bez většího vzrušení pro diváky. Tak to trvalo až do 39. minuty, kdy Martin Fenin otevřel svůj gólový účet. Köhler zleva nacentroval do pokutového území, Amanatidis míč hlavou ještě přizdvihl a zcela volný ex-teplický šutér s přehledem zavěsil. Šokovanou Herthu mohl krátce před přestávkou ještě dorazit Amanatidis, řecký reprezentant ale ztroskotal na připraveném Drobném.

Neuspěli ani domácí Dardai s frankfurtský Köhlerem, a tak si vzal slovo opět Martin Fenin a to konkrétně v 60. minutě. Amanatidis našel dlouhým pasem rozběhnutého českého útočníka, ten přesprintoval nebohého Chaheda a sám před Drobným poslal míč neomylně k tyči.

Na to už musel domácí kouč Favre reagovat a prostřídal některé hráče, ale Eintracht hrál chytře a do větších šancí svého soupeře nepustil. Navíc se ke konci utkání opět dostal ke slovu Funkelův tým. Nejprve Fenin naservíroval míč Amanatidisovi, ale frankfurtský kapitán v koncovce selhal. V 90. minutě pak utekl po straně střídající Mahdavíkijá a přes Amanatidise dokázal dostat míč až k Feninovi, který vnitřním nártem zkompletoval hattrick.

Frankfurt se díky třem bodům dostal minimálně do zítřka před Stuttgart na osmé místo, berlínská Hertha i přes krutou porážku zřejmě zůstane na dvanácté pozici.

Autor: Petr Vaněček / herthabsc.de, ČTK