25. kolo

1. FC Norimberk   -   Eintracht Frankfurt

2 : 2 (0:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.72 - 3.30 - 4.40
Po úžasném boji nakonec dokázal Norimberk smazat dvougólovou ztrátu a získal bod za remízu 2:2.

Podle médií to měl být jasný zápas. Norimberk sice minulý zápas s Bielefeldem prohrál, ale tentokrát hrál doma a proti týmu, který bojuje o záchranu. Jenže už od začátku zápasu tomu nic nenasvědčovalo. Už v 26. minutě se trefil mohutný řecký obránce Kyrgiakos, což byla jediná střela Frankfurtu za celý poločas.

Hráči Norimberku vstoupili do druhého poločasu s cílem otočit nepříznivý stav utkání. Začátek byl plně v jejich režií, ale opět se jako první dokázal prosadit Frankfurt a Naohiro Takahara zvýšil na 2:0, což už bylo pro tým Jana Poláka a Tomáše Galáska velmi špatné. Do konce utkání zbývalo pouhých 20 minut, a tak nervozita rostla. Zvrat nastal v 81. minutě, kdy si dal vlastní gól frankfurtský Spycher. Vyrovnání zařídil Slovák Róbert Vittek, který v 87. minutě vstřelil teprve svůj čtvrtý gól v sezóně.

Minimálně do zítřka se Frankfurt konečně posune ze sestupových příček, naopak Norimberk si může zbytečně zkomplikovat boj o Evropské poháry.
Autor: Tomáš Honajzer