TýmZVRPSB
 TýmZVRPSB
 TýmZVRPSB
12.11. Hubník měl být podle komise vyloučen
Kapitán fotbalistů Plzně Roman Hubník neměl dohrát nedělní zápas 16. kola první ligy proti Liberci. Podle komise rozhodčích FAČR chyboval hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Davidem Hockem, když domácího stopera nevyloučil po druhé žluté kartě. Hubník v 28. minutě za stavu 1:1 ostře zajel do Tomáše Malinského, ale Proske ho podruhé nenapomenul. Naopak za tři minuty rozhodčí udělil libereckému Alexandruovi Balutovi druhou žlutou kartu za faul na Joela Kayambu. Plzeň přesilovku využila a zvítězila 4:1. Komise v komuniké ze svého zasedání napomenula také asistenta Tomáše Mokrusche, který v sobotním utkání Jablonec - Sparta (2:2) ve čtvrté minutě signalizoval ofsajd při gólu hostujícího Libora Kozáka. Chybný verdikt pomezního sudího však záhy opravil videorozhodčí a branka byla uznána. (ČTK)
11.11. Straka skončil u týmu Karviné
Trenér František Straka už nevede v první lize fotbalisty Karviné. Kvůli špatným výsledkům na lavičce předposledního týmu tabulky skončil. Karviná prohrála poslední pět zápasů a nedala v nich ani gól. Mužstvo podle klubového webu dočasně povedou asistent Marek Bielan a trenér brankářů Branislav Rzeszoto. (ČTK)
10.11. Jablonci budou chybět Jovović a Krob
Hráčům Jablonce budou v příštím kole první ligy chybět Vladimir Jovović a Jan Krob, kteří dostali čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Za stejný prohřešek si jeden zápas nezahrají ani Stanislav Hofmann ze Slovácka a teplický Jan Shejbal. (ČTK)
10.11. Musíme poděkovat hlavně lidem, řekl Trpišovský
Slavia před vlastními fanoušky porazila Teplice a na čele tabulky si drží náskok 11 bodů na Plzeň. "Musíme poděkovat hlavně lidem, že přišla takováhle návštěva. Zhoršilo se počasí, navíc hrajeme hodně zápasů. K vítězství nám také hodně dopomohl trávník, který je ve výborném stavu. Oproti loňsku je to velký posun. Vítězství se nerodilo lehce, spoustu šancí jsme zazdili, byli jsme hrozně zbrklí, janci v pokutovém území. Teplice navíc byly velmi houževnaté, pracovité. I když výsledek 3:0 vypadá jednoznačně, tak to jednoznačné nebylo. Zase nám chyběl dříve druhý gól. Vždy když ho nedáte, může se stát cokoliv. Okolo 75. minuty měly Teplice velmi dobrý protiútok, naštěstí střela mířila na Koliho (Koláře). Výkon mohl být z naší strany lepší, mrzí mě hlavně pozice, které jsme měli a nevyřešili. Penaltu jsem ze záznamu ještě neviděl, v reálu mi to přišlo jasné. Já se k rozhodčím nevyjadřuji, ani teď to neudělám," řekl po utkání kouč Jindřich Trpišovský. (ČTK)
10.11. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Č. Budějovice - Slovácko 2:0 (29. L. Havel, 55. Sivok), Plzeň - Liberec 4:1 (22. Procházka, 44. Hořava, 52. Krmenčík, 90. Hloušek - 10. Băluță), Slavia - Teplice 3:0 (29. z penalty Souček, 89. Ševčík, 90+1. Kúdela).
09.11. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Příbram - Opava 0:0, Zlín - Olomouc 1:0 (88. Kolář), Jablonec - Sparta 2:2 (47. Matoušek, 74. Chramosta - 4. Kozák, 17. Frýdek).
08.11. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky pátečních zápasů české ligy: Baník Ostrava - Karviná 3:0 (26. a 88. Pokorný, 67. Fleišman), Mladá Boleslav - Bohemians 1905 2:1 (49. Mešanovič, 51. Budínský - 13. Bartek).
Neděle 1. prosince:
14:30 Plzeň - Bohemians 1905 (O2 TV Sport), Mladá Boleslav - Teplice, Jablonec - Č. Budějovice (oba O2 TV Fotbal),
17:00 Slavia - Karviná (O2 TV Sport). (ČTK)
06.11. Olomouc měla proti Boleslavi kopat penaltu
Sudí Ondřej Ginzel poškodil v závěru utkání 15. ligového kola s Mladou Boleslaví hráče Olomouce. Podle komise rozhodčích měl pro Hanáky v 82. minutě za stavu 2:2 nařídit penaltu po faulu Jakuba Fulneka na Jakuba Yunise. Nad neodpískaným pokutovým kopem se po zápase pozastavil i olomoucký trenér Radoslav Látal a uvedl, že s rozhodčími nebyl problém jen v zápase s Mladou Boleslaví. Sigma v sobotním duelu ztratila náskok 2:0 a s Boleslaví remizovala 2:2. (ČTK)
04.11. Plzni bude v dalším kole chybět Brabec
Hráčům Plzně bude v příštím kole první ligy chybět stoper Jakub Brabec, který dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Za stejný prohřešek si jeden zápas nezahrají ani sparťan Guélor Kanga, ostravský Martin Fillo, teplický Jakub Řezníček a zlínský Petr Jiráček. (ČTK)