18.03.202421:55

Trpišovský se stal trenérem roku

Trenérem roku 2023 byl vyhlášený Jindřich Trpišovský ze Slavie. Osmačtyřicetiletý kouč vyhrál anketu počtvrté, za ním skončili Martin Svědík (Slovácko) a Jaroslav Šilhavý (bývalý trenér české reprezentace).

18.03.202413:35

FORTUNA:LIGA - ideální sestava

Ideální sestava 25. kola české ligy: Staněk (Slavia) - Lischka, Blažek (oba Ostrava), Hejda (Plzeň) - Douděra (Slavia), Hlavatý (Pardubice), Ladra (Mladá Boleslav), Ewerton (Ostrava) - Jurečka (Slavia), Chorý (Plzeň), Haraslín (Sparta).

Livesport
17.03.202423:33

Horejš: Podali jsme sympatický výkon

Hradec Králové padl krátce před reprezentační přestávkou na půdě Sparty. Hostující kouč David Horejš ale své mužstvo vyloženě nehanil, byť k některým aspektům hry měl své výhrady. "Měli jsme nějaký plán, který ze začátku fungoval. Bohužel jsme si nechali dát takový jednoduchý gól. Míč šel za obranu, špatně jsme reagovali. Myslím, že pak rozhodl vstup do druhého poločasu,” popisoval negativní momenty. "My jsme tady podali sympatický výkon, jsem na kluky hrdý. Musím tým pochválit, udělali jsme maximum. Ale čelili jsme soupeři, který má velkou kvalitu. Sparta byla lepší a zaslouženě vyhrála."

ČTK
17.03.202420:31

Koubek: Museli jsme hodně přemýšlet

Plzeň zvládla před reprezentační přestávkou ligové utkání na hřišti Jablonce a pojistila si třetí příčku v tabulce. Hostující kouč Miroslav Koubek si po výhře hodně ulevil. "Výhra se vůbec nerodila lehce, tady to nikdy pro nikoho nebylo lehké, ať je Jablonec kdekoliv v tabulce. Museli jsme hodně přemýšlet, jak k tomu zápasu přistoupit, jak personálně, tak i po regenerační stránce,” uvedl s ohledem na čtvrteční duel v Konferenční lize.

ČTK
17.03.202419:54

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky nedělních zápasů české ligy: Jablonec - Plzeň 1:2 (73. Chramosta - 20. Hejda, 84. Chorý), Pardubice - Ostrava 0:1 (69. Blažek), Slavia - Liberec 3:0 (15. z pen. a 90. Jurečka, 83. Chytil), Sparta - Hradec Králové 2:1 (16. Birmančevič, 47. Kuchta - 90+5. Koubek).

17.03.202418:34

Mikula absolvoval 250. utkání

Dvaatřicetiletý obránce Jan Mikula vyrukoval s kapitánskou páskou do duelu Liberce na půdě Slavie. V pražském klubu se mimochodem v minulosti odrazil do velkého fotbalu, jenže žádnou velkou radost z nedělního zápasu české ligové soutěže proti svému bývalému zaměstnavateli mít nemohl. Severočeši prohráli v hlavním městě o tři góly, na své jubilejní 250. utkání ve FORTUNA:LIZE tak Mikula nebude vzpomínat úplně v dobrém.

ČTK
17.03.202418:28

Kozel: Rozdíl byl ve finální fázi

Liberec nepotrápil v nedělním utkání české nejvyšší soutěže favorizovanou Slavii, pražskému celku podlehl o tři branky. Luboš Kozel, kouč Slovanu, po zápase litoval, že jeho hráči nebyli produktivnější. "Největší rozdíl mezi oběma týmy byl ve finální fázi,” uvedl. "Jsem trochu zklamaný, výsledek vypadá jednoznačně, ale úplně to tak nebylo. Bohužel jsme nezvládli zlomové momenty. Upozorňovali jsme se na slávistický vstup do zápasu, chtěli jsme být sami aktivní, což se nám ale nepodařilo.”

ČTK
17.03.202417:50

Kováč odkoučoval svůj 50. zápas

Pardubice v nedělním utkání české nejvyšší podlehly před vlastními fanoušky Baníku, a trenérovi Radoslavovi Kováčovi tak zhořkl jubilejní 50. zápas, který ve FORTUNA:LIZE odtrénoval. Zároveň mimochodem inkasoval za protesty rovnou červenou kartu.

ČTK
17.03.202408:17

Sparta proti Hradci, Slavia hostí Liberec

Ve FORTUNA:LIZE dnes vedoucí tým tabulky a obhájce titulu Sparta přivítá jedenáctý Hradec Králové. Druhou Slavii, jež před týdnem snížila manko na městského rivala na jediný bod, čeká doma duel s Libercem. Oba pražské celky půjdou do zápasů po vyřazení v osmifinále Evropské ligy. Na postup do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy bude chtít navázat třetí Plzeň, která dnes nastoupí v Jablonci.

ČTK
16.03.202423:56

Svědík: Můžeme být rádi za bod

Martin Svědík byl poměrně kritický ke svému týmu poté, co z Teplic odjížděl jen s bodem. "První poločas jsme nezačali špatně, snažili jsme se hrát, byli jsme lepší na míči. Vytěžili jsme z toho branku. Nicméně potom bylo důležité, abychom udrželi stav alespoň pět minut, což se nepovedlo. Místo toho jsme zase předvedli nedůslednost v šestnáctce a nezodpovědnost v soubojích, což se nám v posledních zápasech opakuje a stojí nás to body. Druhý poločas jsme rezignovali na hru s míčem, hodně jsme nakopávali a kromě jedné střely jsme se těžko dostávali k zakončení. Soupeř lépe sbíral odražené míče, byl silnější v soubojích. Druhá část vyzněla jednoznačně pro Teplice, měly penaltu i další šance, takže nakonec můžeme být rádi za bod."

ČTK
16.03.202423:21

Frťala remízu bere

Trenér Teplic Zdeněk Frťala po remíze 1:1 se Slováckem litoval Filovy neproměněné penalty. "Neměli jsme moc dobrý vstup do utkání, ale oceňuji, že jsme dokázali rychle zareagovat na obdrženou branku. O poločase jsem byl v kabině kritický, byli jsme pozdě v soubojích, možná jsme měli až přílišný respekt. V druhé půli udělali kluci maximum pro vítězství. Zjednodušili jsme hru a z toho plynuly gólové příležitosti. Remíza nás mrzí, protože jsme měli penaltu. Včera to kluci trefovali na tréninku do šibenice, dnes se Fila rozhodl takhle. Vyčítat mu to ale nebudeme, tohle patří k fotbalu. Bod bereme, určitě bude v tabulce nakonec důležitý," řekl smířlivý Frťala.

ČTK
16.03.202422:34

Zasloužený vítězný gól, řekl Holoubek

Trenér David Holoubek chválil Olomouc za předvedený výkon, i tak považuje vítězství Mladé Boleslavi za zasloužené. "Jak naznačovalo postavení v tabulce, dalo se očekávat, že utkání bude velmi složité a komplikované. Za mě se hrálo o hodně. Potkaly se i týmy, které mají zajímavý způsob hry pro diváky. Tušil jsem, že to bude hodně o útočných hráčích. To se, myslím, potvrdilo. Olomouc sehrála velmi slušnou partii, musím smeknout klobouk, jakým způsobem hrají. Musím ale pochválit také náš tým, který to zvládl velmi dobře. Soupeř byl v deseti a kopala se proti nám penalta. Všichni hráči včetně těch střídajících do toho pak dali ještě větší intenzitu a ochotu. Rozhodující branka byla zasloužená. Když se na to podívám s odstupem, zápas jsme měli vyhrát. Byli jsme lepším týmem a měli jsme více brankových příležitostí," komentoval Holoubek.

ČTK
16.03.202422:05

Červenka: Máme problém udržet nulu

Zlín dohnal proti Bohemians dvougólové manko a remizoval, Bronislav Červenka přesto litoval ztráty bodů. "Dnešní zápas měl pro mě dvě strany. Jedna strana byla to, že jsme prohrávali 0:2, což mě vůbec neuspokojuje. Máme problém udržet čisté konto. Druhý aspekt je ten, že kluci mají sílu zápasy otáčet, semknout se a hrát líp za nepříznivého stavu. Nevím, čím to je, ale hrajeme až po obdrženém gólu. Je to škoda, bodů je málo, ale jedeme dál," nabádá trenér ševců.

ČTK
16.03.202421:17

Lerch láteřil nad smolnou porážkou

České Budějovice v důležitém utkání nestačily na Karvinou a propadly se na dno tabulky. Trenéru Jiřímu Lerchovi se nelíbil herní projev jeho mužstva ani výkon rozhodčího. "Na zápas jsme se hodně chystali. Kvůli tomu, abychom zlomili černou venkovní sérii, jsme změnili rozestavení a vyměnili brankáře. Začali jsme skvěle. V první šanci Sladký překopl, ale z další jsme šli díky Suchanovi do vedení a měli Karvinou na lopatě. Po individuální chybě jsme ale inkasovali a domácí se dostali do sedla. Ve druhém poločase jsem na hráčích viděl nervozitu a strach o výsledek. Zbytečně jsme nakopávali balony, které se nám vracely a byly z toho nebezpečné situace. Co se týče penalt, opravdu nerozumím pravidlu o ruce ve vápně. Minulý týden nám se Zlínem takovou odvolali a teď ji proti nám odpískali. Ale měli jsme dát více branek a nemuseli jsme teď po zápase brečet. Je to opravdu smolná porážka, ale zajíci se sčítají až po honu. Prohráli jsme venku, není to zase taková tragédie, i když u konkurenta v boji o záchranu," komentoval Lerch.

ČTK
16.03.202419:54

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Karviná - České Budějovice 2:1 (30. Memić, 90+3. Ivan z penalty - 20. Suchan), Mladá Boleslav - Olomouc 2:1 (8. Ladra, 76. John - 59. Juliš z penalty), Zlín - Bohemians 1905 2:2 (63. Fantiš, 76. Simerský - 15. Prekop, 56. Petrák), Teplice - Slovácko 1:1 (12. Fila - 11. Juroška).

16.03.202419:44

Pro Veselého je bod hořkosladký

Trenér Bohemians Jaroslav Veselý po ztrátě dvougólového vedení a remíze ve Zlíně. "Do utkání jsme vstoupili aktivně, jak jsme si předsevzali. Dali jsme gól, ale na konci poločasu jsme polevili. Domácí nás dostali pod tlak a přenesli si to do druhé půle. Otupili jsme to druhým gólem. Vedli jsme po hodině hry 2:0, měli jsme to udržet. Musím to říct a neberte to jako alibi - prvnímu gólu Zlína předcházel jednoznačný faul na našeho hráče. Pokud to nevidí sudí a ani VAR (videorozhodčí), tak VAR zrušme. K čemu jinému by se měl vrátit? Měla tam být i červená karta pro Slončíka. Tyhle věci nám zápas neprohrály, ale podílely se na vývoji. Domácí se dostali do kontaktu, lítaly nám tam centry, nákopy. Inkasovali jsme z dlouhého autu, což měli hráči dohrát. Normálně bych bod z venku bral, ale tento je hořkosladký. Měli jsme vyhrát, jsem z toho zklamán. Navíc jsme se v závěru báli, abychom ten bod vůbec uhráli," láteřil kouč Klokanů.

ČTK
16.03.202419:10

Saňák: Máme na víc

Nespokojený zejména s prvním poločasem byl po prohře v Mladé Boleslavi Jiří Saňák: "Musím říct, že jsem nebyl spokojený s prvním poločasem. Máme na víc, na lepší výkon. V prvním poločase jsme byli daleko od hráčů, nebyli jsme kompaktní tak, jak jsme si představovali. Hrát 35 minut o deseti dá tomu utkání ráz. Viděl jsem tam obětavost, dostupování a ochotu bojovat. Jsem rád, že jsme srovnali. Pak jsme přežili penaltu a myslel jsem si, že bychom mohli získat bod. Potom jsme ale po ztrátě míče a střele do protipohybu inkasovali. Rozhodla to efektivita a trpělivost Boleslavi, že si pro tu šanci došla," litoval olomoucký lodivod.

ČTK
16.03.202418:44

Vítězný debut kouče Bielana

Ačkoliv oficiálně je veden jako asistent trenéra, reálně plní Marek Bielan v tandemu s Radimem Grussmannem funkci nástupce Juraje Jarábka na lavičce Karviné. Po vítězném debutu si pochvaloval sílu mužstva. "Kluci hráli dobře už v Liberci. Viděl jsem skoro každý zápas mužstva, byl jsem na skoro každém tréninku a trenér Jarábek s nimi pracoval velmi dobře. Kondičně jsou kluci velmi dobře připravení, což dnes potvrdili. Za výhrou jsme si šli. Za tři dny, co jsme u týmu, jsme toho moc udělat nemohli. Jen jsme hráčům opakovali, že jsou ligoví fotbalisté, přestože mohli slyšet a číst, že to tak už není. Postavili jsme hru na Martinu Doležalovi na hrotu. Ač nedal gól, strašně moc nám pomohl. Co se týče penalt, nejsem tady od toho, abych komentoval výkon rozhodčích. Dnes a zítra jsem trenér A-mužstva, v pondělí se ale vracím k rezervnímu týmu. Zda tu bude jiný trenér, je na vedení. Pokud tu už dnes byl, tak viděl, že tohle mužstvo má sílu," chválil Slezany po výhře v záchranářském duelu s Českými Budějovicemi.

ČTK
16.03.202414:21

Kairinen prodloužil smlouvu

Kaan Kairinen je dalším hráčem, který bude i nadále hrát za Spartu - český mistr se záložníkem uzavřel nový kontrakt.

sparta.cz
14.03.202417:30

Sparta a Slavia zaplatí pokuty

Sparta dostala za výtržnosti fanoušků v ligovém a pohárovém derby pokutu v součtu 170 tisíc korun. Druhý z pražských rivalů Slavia musí zaplatit 140 tisíc korun. Na dnešním zasedání o tom rozhodla disciplinární komise Ligové fotbalové asociace a o trestech informovala v komuniké. Sparta za domácí derby ve 23. ligovém kole dostala pokutu 120 tisíc korun, dalších 50 tisíc musí zaplatit za čtvrtfinále MOL Cupu v Edenu. Slavii komise za ligový šlágr na soupeřově stadionu na Letné vyměřila 40 tisíc, za pohárový zápas na vlastním hřišti pak 100 tisíc korun.