Česko - 1. Fotbalová liga - zprávy

Hornyák za kritiku rozhodčího nesmí dva zápasy na lavičku Liberce

Liberci bude ve dvou soutěžních zápasech chybět trenér Zsolt Hornyák. Disciplinární komise ho potrestala za kritiku rozhodčího po nedělním utkání s pražskou Slavií. K tomu slovenský kouč musí zaplatit pokutu 20 tisíc korun.
25.10. | Aktuality | 33 komentářů

Sparta při derby spustí systém pro nevidomé fanoušky

Sparta při derby se Slavií 4. listopadu naplno spustí unikátní systém pro nevidové fanoušky, na kterém spolupracuje s Českým rozhlasem. Pomocí speciálního komentáře nabídne slabozrakým fanouškům možnost užít si zápas podobně jako ostatní návštěvníci.
24.10. | Aktuality | 69 komentářů

Komise vyčetla rozhodčím chyby v zápase Olomouce se Zlínem

V sobotním utkání první ligy mezi Olomoucí a Zlínem se sudí dopustili dvou velkých chyb. Podle komise rozhodčích měl Pavel Rejžek v 74. minutě nařídit pro Olomouc penaltu po zákroku zlínského brankáře. Olomouc místo toho kopala přímý volný kop. Naopak u vyrovnávacího gólu olomouckého Jiřího Texla na konečných 1:1 asistent rozhodčího Ivo Nádvorník přehlédl ofsajd.
23.10. | Aktuality | 3 komentáře

Olomouc posílil někdejší slovenský talent Lalkovič

Sigmu Olomouc posílil slovenský záložník Milan Lalkovič. Pětadvacetiletý fotbalista, který prošel akademií Chelsea a působil také v Nizozemsku nebo v Mladé Boleslavi, uspěl na zkoušce a podepsal smlouvu do konce sezony.
23.10. | Aktuality | 39 komentářů

Pulkrab věří, že si gólem řekl o další šanci v sestavě Sparty

Útočník Matěj Pulkrab věří, že dobrý výkon a první gól v sezoně při dnešním vítězství 4:1 nad Mladou Boleslaví mu pomůže prosadit se do sestavy. Jednadvacetiletý fotbalista zatím v této sezoně zasáhl do šesti zápasů a z toho jen dvakrát nastoupil v základu.
22.10. | Aktuality | 39 komentářů

FORTUNA:LIGA - souhrn 12. kola

Slavia nejtěsnějším možným rozdílem vyhrála na půdě oslabeného Liberce a usadila se na čele před Plzní, která sice dvakrát dotáhla vedení Bohemians 1905, přesto nakonec zapsala jenom bod za remízu 2:2. Na třetí pozici se po kanonádě do sítě Mladé Boleslavi vrátila Sparta. Jablonec nadělil Příbrami rovný půltucet, na čemž měl největší podíl Michal Trávník, který severočeskému týmu pomohl hattrickem a potvrdil tím skvělou formu...
22.10. | Komentáře a souhrny | 329 komentářů

FORTUNA:LIGA - preview 12. kola

V dohrávce 12. kola se utká Sparta s Mladou Boleslaví. Letenští po dvou prohrách v řadě před reprezentační přestávkou potřebují nutně zvítězit, aby jim neuteklo čelo tabulky. Hosté mohou jedině překvapit, což už se jim ale v této sezoně koneckonců několikrát podařilo...
22.10. | Previews | 823 komentářů

Mikula podle brankáře Koláře hned věděl, že dostane kartu

Slávistický brankář Ondřej Kolář označil za správné rozhodnutí, když sudí Radek Příhoda ve 12. minutě dnešního šlágru české ligy v Liberci ukázal domácímu Janu Mikulovi druhou žlutou kartu a vyloučil ho. Hostující gólman uvedl, že ho obránce Severočechů ve skluzu trefil do ramene a pak do hlavy. Kolář si nejdříve myslel, že bude muset střídat, ale nakonec zápas dochytal a přispěl k výhře hostů 1:0.
21.10. | Aktuality | 48 komentářů

Trápí mě sporné momenty, které ovlivnily výsledek, řekl Hornyák

Liberecký trenér Zsolt Hornyák si po prohře 0:1 se Slavií posteskl, že šlágr 12. ligového kola ovlivnily sporné momentů. Vyloučení domácího obránce Jana Mikuly z 12. minuty označil slovenský kouč za přísné a zároveň se pozastavil nad situací z 83. minuty, kdy sudí Radek Příhoda po poradě s videorozhodčím nenařídil penaltu za souboj střídajícího Martina Koscelníka s hostujícím Janem Bořilem.
21.10. | Aktuality | 70 komentářů

Ďurica dal podruhé v řadě vítězný gól, pro Skuhravého je klíčový

Stoper Dukly Ján Ďurica rozhodl zápas s Opavou (1:0) a ve druhém ligovém kole po sobě zaznamenal vítězný gól. Pro trenéra Pražanů Romana Skuhravého, jehož svěřenci opustili poslední místo tabulky, je šestatřicetiletý slovenský obránce klíčovým hráčem a jeho přístup motivací pro celý tým.
14.11. Sparta - Benešov 0:1
PŘÁTELSKY:
Sparta - Benešov 0:1 (0:1).
Branka:
14. Švantner.
Sestava Sparty: Heča - Wiesner, Štetina (46. Plechatý), Costa - Vukadinovič, Novotný (62. Drchal), Ch. Frýdek (84. Hapal), Chervak (62. Šimáček), Dudl (46. Flak), Vatajelu (46. Plavšič) - Mebrahtu. Trenér: Ščasný. (ČTK)
14.11. Sparta oslaví 125. narozeniny
Rekordní počet domácích titulů, řada úspěchů v evropských pohárech či dlouhý seznam hvězd, které oblékly rudý dres - díky všem těmto faktorům je fotbalový klub Sparta Praha považován za nejúspěšnější tým české i československé historie. V nejvyšší domácí soutěži má letenský celek na kontě 36 triumfů, ten poslední získal před čtyřmi lety. Od založení Sparty uplyne 16. listopadu 125 let. (ČTK)
11.11. Devět hráčů si odpyká disciplinární trest
Hned devět hráčů si prodlouží reprezentační pauzu, jelikož v 15. kole první ligy dostali karty znamenající trest do dalších zápasů. Vyloučeni byli Lukáš Budínský z Karviné a Daniel Tetour z Dukly. Čtvrtou žlutou kartu pak obdrželi Michal Bezpalec z Dukly, ostravské duo Jiří Fleišman a Patrizio Stronati, zlínský Lukáš Bartošák, Admir Ljevakovič z Teplic a olomoucká dvojice David Houska a Michal Vepřek. (ČTK)
11.11. Snažili jsme se hrát až do konce, řekl Bílek
Zlín se na Slavii sice ujal vedení, nakonec však po porážce 1:3 odjíždí s prázdnou. "Pokud chcete na Slavii vyhrát, tak je potřeba se vyvarovat chyb. My jsme dostali zbytečné tři góly, hlavně druhý z trestného kopu, který šel skrz teď. Ten třetí z penalty byl také zbytečný. Pak je těžké něco otáčet. Ale myslím, že i my jsme tam měli poměrně pro soupeře dost nebezpečných střeleckých příležitostí. Bylo tam poměrně dost závarů. Snažili jsme se hrát až do konce, ale nemáme nic," zhodnotil duel trenér Michal Bílek. (ČTK)
11.11. Česká liga - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Opava - Ostrava 2:1 (35. Kayamba, 65. Smola - 84. J. Šašinka), Jablonec - Bohemians 1905 3:1 (10. z penalty Trávník, 62. a 79. Doležal - 44. M. Hašek), Plzeň - Příbram 1:1 (33. Petržela - 20. Fantiš), Teplice - Olomouc 0:0, Slavia - Zlín 3:1 (22. Frydrych, 45+1. a 47. z penalkty Stoch - 17. Vyhnal).
11.11. Kopecký: Hráčům musím poděkovat
Opava zvládla slezské derby a před vlastními fanoušky porazila Ostravu poměrem 2:1. "Do utkání jsme vstoupili dobře a hned jsme měli velké příležitosti. Smola šel sám na branku, ale nedal. Pak jsme měli další pološance po centru a soupeř kontroval Barošem. Bylo důležité, že nedal gól. Následně jsme dali první branku, což ovlivnilo ráz utkání. Na obou stranách se poté střídaly lepší a horší pasáže. Ve druhém poločase do nás soupeř tlačil, tím vznikala okénka v obraně Baníku a my jsme jich dokázali využít. Měli jsme dobrou přechodovou fázi. Vypadalo to, že dohrajeme bez branky, ale v závěru přišel gól. Znepříjemnili jsme si to, ale závěr jsme zvládli. Hráčům musím poděkovat, odvedli velmi dobrý výkon. Doufám, že nám toto vítězství pomůže do dalších utkání," řekl po zápase opavský kouč Ivan Kopecký. (ČTK)
11.11. Policie v Opavě zadržela 11 lidí
V souvislosti s dnešním zápasem Slezského FC Opava s Baníkem Ostrava (2:1) zatím policie zadržela 11 lidí. Jeden z nich je podezřelý z krádeže cestou na stadion, deset se dopustilo přestupku. Buď si zahalovali tváře, nebo se pokusili bez vstupenky vniknout na stadion. Vesměs šlo o příznivce Baníku. ČTK to řekl náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Daněk. (ČTK)
11.11. Opava doma porazila Baník po 22 letech
Opavští hráči v 15. kole první ligy vyhráli slezské derby s Ostravou 2:1 a svého hlavního rivala tak doma porazili poprvé od listopadu 1996. (ČTK)
10.11. Česká liga - výsledky
Výsledky sobotních zápasů české ligy: Karviná - Sparta 1:3 (34. z penalty Budínský - 51. Radaković, 72. Stanciu, 86. z penalty Plavšić), Slovácko - Liberec 0:1 (30. Nešický).
10.11. Nádvorník: Zápas byl ovlivněný vyloučením
Karviná se proti Spartě ujala vedení, krátce nato však přišla o Lukáše Budínského, načež hosté po změně stran obrátili stav na 3:1. "Zápas byl ovlivněn vyloučením Budínského. Do té doby jsme v prvním poločase hráli velmi dobře, což jsme dokázali korunovat i vedoucím gólem. Ale červená karta nás hodně oslabila a hrát v deseti proti tak kvalitnímu týmu jako Sparta je těžké. Sparta ve druhém poločase prokázala svou kvalitu. My jsme zkoušeli hrozit z brejkových situací, dostali jsme se ještě za stavu 1:1 do nějakých situací, kdy jsme ještě mohli skórovat. Bohužel chyběl nám větší klid i štěstí," řekl po zápase karvinský lodivod Roman Nádvorník. (ČTK)