FORTUNA:LIGA - preview 9. kola

Slavia v sobotu neměla problémy se Slováckem a nyní čeká na odpověď Plzně. Západočeši budou mít výhodu domácího prostředí a proti sobě těžkého soupeře, na jejich trávníku se představí Jablonec...
16.09. | Previews | 951 komentářů

Fillo se takřka po roce dočkal padesáté ligové trefy

Padesát týdnů čekal na padesátý ligový gól. Střelecký půst Martin Fillo ukončil až v dnešním utkání devátého kola první ligy s Českými Budějovicemi, ve kterém Ostravě k vítězství 2:1 nad nováčkem nejvyšší soutěže přispěl přesnou hlavičkou ze 43. minuty.
15.09. | Aktuality | 31 komentářů

O tomhle jsem od operace snil, řekl po návratu do ligy Lischka

David Lischka prožil chvíli, o které dlouho snil. Dvaadvacetiletý obránce poprvé od únorové operace srdce nastoupil v základní sestavě k ligovému utkání a v soutěžní premiéře za A-tým Sparty pomohl k výhře 2:0 v duelu 9. kola ve Zlíně. Fanoušci ho navíc vyhlásili hráčem zápasu.
15.09. | Aktuality | 34 komentářů

Všechno je to jako z pohádky, řekl Provod po gólu za Slavii

Prakticky dokonalou soutěžní premiéru za Slavii prožil záložník Lukáš Provod. Dvaadvacetiletý křídelní hráč po nedávném příchodu z Českých Budějovic dostal od trenéra Pražanů Jindřicha Trpišovského hned v duelu se Slováckem jako střídající šanci na posledních 21 minut a odvděčil se gólem, jímž v závěru podtrhl pohodlnou výhru mistra 3:0.
15.09. | Aktuality | 6 komentářů

Řezníček v premiéře za Teplice tahal nohy

Byl to jeho vůbec první soutěžní zápas od ledna, takže herní jistota mu ještě chybí. Teplický útočník Jakub Řezníček se vrátil do české nejvyšší soutěže po devítiměsíční pauze, kterou strávil v belgickém Lokerenu. A po duelu v Liberci uznal, že po tak dlouhé přestávce cítil únavu a utkání především ubojoval, stejně jako jeho tým, který byl nakonec spokojený za remízu 1:1.
14.09. | Aktuality | 12 komentářů

S Komličenkem jsme jiný tým a daří se nám víc, řekl Mešanović

Dvěma góly a asistencí pomohl útočník Muris Mešanovič Mladé Boleslavi v 9. ligovém kole k vysoké domácí výhře 6:0 nad Příbramí. Dvěma brankami se do statistik zapsal i jeho parťák z útoku Nikolaj Komličenko. Mešanoviče mrzí, že se nejlepší střelec minulého ročníku nedočkal vysněného přestupu, ale na druhou stranu je rád, že čtyřiadvacetiletý Rus u Středočechů zůstal.
14.09. | Aktuality | 3 komentáře

Příbram získala na hostování z Watfordu útočníka Stupareviče

Příbram získala na hostování srbského reprezentanta do 21 let Filipa Stupareviče. Klub o tom informoval na svých webových stránkách. Devatenáctiletý útočník přišel do středočeského týmu z anglického Watfordu, kam přestoupil v lednu ze srbského klubu FC Voždovac.
14.09. | Aktuality | 19 komentářů

První poločas z naší strany nebyl dobrý, uznal Látal po výhře nad Opavou

Olomoučtí vyhráli v předehrávce 9. kola první ligy nad Opavou 2:0. Domácí poslal v 55. minutě do vedení Martin Nešpor a pojistku přidal v 82. minutě střídající Tomáš Zahradníček. Sigma bodovala potřetí za sebou a v neúplné tabulce se posunula na čtvrté místo. Opava naopak prohrála pošesté z posledních sedmi kol a zůstala čtrnáctá.
14.09. | Aktuality | 1 komentář

Slavisté před vstupem do Ligy mistrů přivítají Slovácko

Hráči Slavie v sobotním zápase 9. kola první ligy hostí páté Slovácko. Pro obhájce titulu to bude generálka na úterní vstup do skupiny Ligy mistrů na stadionu Interu Milán. Sedmá Sparta zkusí vylepšit špatnou obranu i venkovní bilanci v neděli ve Zlíně. Druhá Plzeň, která na Slavii ztrácí tři body, až v pondělní dohrávce doma vyzve třetí Jablonec.
13.09. | Aktuality | 3 komentáře

Plzeňský kapitán Hubník už trénuje a měl by nastoupit za rezervu

Do sestavy Plzně by se brzy mohl vrátit kapitán Roman Hubník, který se zotavil ze zranění. Pětatřicetiletý lídr Viktorie se už zapojil do tréninku s týmem a o víkendu by měl nastoupit za třetiligovou rezervu.
15:04 Program 13. kola první ligy
Program 13. kola první ligy:
Sobota 19. října:
14:30 Liberec - Jablonec (ČT sport),
16:30 Olomouc - České Budějovice, Zlín - Mladá Boleslav (oba O2 TV Fotbal),
19:00 Slavia Praha - Příbram (O2 TV Sport).
Neděle 20. října:
15:30 Bohemians 1905 - Opava, Karviná - Slovácko (oba O2 TV Fotbal), Plzeň - Ostrava, 18:00 Teplice - Sparta (oba O2 TV Sport). (ČTK)
13:47 Baník Ostrava bude postrádat De Azeveda
Prvoligové Ostravě bude zhruba měsíc chybět brazilský záložník Dyjan Carlos de Azevedo. Osmadvacetiletého fotbalistu nepustí do hry natržený vaz v kotníku. (ČTK)
22.09. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Mladá Boleslav - Ostrava 2:0 (6. Tatajev, 49. Hubínek), Sparta - Slavia 0:3 (19. Souček z penalty, 55. vlastní Sáček, 90. Masopust).
21.09. Hloušek má zlomený nos
Bolestivé zranění si z v Českých Budějovicích odnesl plzeňský obránce Adam Hloušek. Domácí útočník Ivan Schranz ho v 70. minutě trefil kopačkou do hlavy a způsobil mu zlomeninu nosu. Hloušek, který v 64. minutě vystřídal Jana Kovaříka, tak na trávníku příliš dlouho nepobyl. V 74. minutě jej musel vystřídal Ondřej Mihálik. Schranz za svůj faul dostal žlutou kartu. (ČTK)
21.09. Karviná vyhrála v Příbrami poprvé v historii
Vůbec první vítězství na půdě Příbrami vybojovali v sobotu fotbalisté Karviné. Na půdě středočeského soupeře vyhráli 2:0 a natáhli svou sérii bez porážky. Karviná nenašla v lize přemožitele už 4 zápasy. "Jsem dnes absolutně spokojený. Zápas jsme zvládli, přestože máme osm hráčů na marodce, ale byla cítit soudržnost, nadšení a bez vůle se takové zápasy nedají vyhrávat. Za výhrou jsme šli cílevědomě, tyhle tři body jsou pro nás živá voda," řekl trenér Karviné František Straka. (ČTK)
21.09. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Opava - Liberec 1:1 (59. Dedič - 53. Musa), Příbram - Karviná 0:2 (23. Smrž, 66. Ndefe), Slovácko - Teplice 1:1 (45. O. Šašinka - 22. J. Mareš), České Budějovice - Plzeň 0:3 (18. Krmenčík, 32. Procházka, 90.+3 Chorý).
20.09. FORTUNA:LIGA - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Bohemians 1905 - Zlín 2:2 (23. a 49. Havel - 5. Wágner, 45.+1 Mašek).
19.09. Sivok a Hejda vynechají vzájemný zápas
Disciplinární komise udělila obligátní tresty zákazu startu v jednom soutěžním utkání za červené karty, kterou v minulém kole obdrželi českobudějovický Tomáš Sivok a plzeňský Lukáš Hejda. Oba přijdou o vzájemný sobotní duel na jihu Čech. (ČTK)
19.09. Teplice zaplatí pokutu za pyrotechniku
Teplický klub dostal od disciplinární komise pokutu 20.000 korun za pyrotechniku v hledišti při domácím utkání 8. kola s Karvinou (0:0). S dalšími pěti kluby, Zlínem, Spartou, Slavií, Slováckem a Ostravou, disciplinárka zahájila řízení vesměs za nesportovní chování fanoušků v 9. kole, v případě Zlína ale i kvůli rasismu. (ČTK)
18.09. FORTUNA:LIGA - výsledek
Výsledek dnešní dohrávky české ligy: Teplice - Mladá Boleslav 2:0 (4. a 37. J. Mareš).