Sparta Praha   -   Baník Ostrava

2 : 0 (2:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.58 - 4.24 - 6.35

Hašek vystřílel Spartě vítězství nad ostravským Baníkem

Výkon Sparty proti Baníku sice příliš nenadchl, ovšem na bezzubého soupeře to stačilo. Pražané se tak oklepali po vyřazení z Evropské ligy, Slezané naopak po dvou vítězných taženích prohráli. Výhru domácích zařídil dvěma přesnými zásahy Martin Hašek.

Trenér Letenských Jílek mnohé překvapil svým výběrem sestavy. V ní se nečekaně objevil záložník Mandjeck, u kterého to přitom vypadalo, že v létě Prahu opustí. Také obrana doznala velkých změn, vedle sebe se zprava seřadili Sáček, Radaković, Hancko a Hanousek. Pouze na lavici náhradníků usedl špílmachr Kanga, místo něj se o tvorbu šancí měl starat především Trávník. Ve středu pole nastoupil ještě Hašek, křídelní prostory vyplnili Hložek s Plavšićem a v útoku opět dostal prostor čahoun Kozák.

Hostům se poslední dvě utkání vyvedli a trenér Páník tak neměl jediný důvod k míchání základní jedenáctky. Do skvělé formy se rozchytal gólman Budínský, obrana při zranění Stronatiho a Pazdery nastupuje v již ustáleném složení Fillo, Procházka, Šindelář a Fleišman. Ve čtyřčlenné záložní řadě figurují Reiter, Jánoš, Hrubý a De Azevedo, v útoku pak působí ex-opavští Kuzmanović se Smolou.

Po opatrném úvodu se Sparta poměrně brzy dostala do vedení. Gólovou akci rozjeli Sáček s Hložkem, Hašek poté napřáhl před pokutovým územím k přízemní střele, kterou zastavila až síť Budínského svatyně. Po vstřelené brance se domácí uklidnili a nepouštěli Baník téměř k ničemu. Až ve 20. minutě vystřelil Jánoš, jenže podklouzl a Nita si připsal snadný zákrok.

Delší dobu se nic zajímavého nedělo, až ve 34. minutě orazítkoval po rohovém kopu břevno Procházka. Minutu poté poslal Kuzmanović slušný centr do pokutového území, kde v dobré pozici hlavičkoval Hrubý, zamířil však pouze do Nitovy náruče. Se šancemi se najednou roztrhl pytel. Na druhé straně postupoval na Budínského Kozák, jenže ve vyložené šanci selhal a pálil vedle. Atraktivní podívaná pokračovala, další střelu vyprodukoval hostující Kuzmanović, zadní tyč ale taktéž minul.

Slezané zapnuli na vyšší obrátky, přesto těsně před pauzou inkasovali podruhé. Radakovićův nevinný nákop propadl za obranu, kde se zničehonic zjevil Hašek. Ten byl u míče dříve než Budínský a hlavou i s pomocí tyče skóroval v zápase podruhé. Bývalý záložník Bohemians byl tak hlavním strůjcem poločasového náskoku.

Po změně stran nepřišel očekáváný tlak hostů, jelikož jim vůbec nešla kombinace. Letenští se zase pochopitelně nikam nehnali. Až v 70. minutě zkusil štěstí z přímého kopu Plavšić, ovšem nemířil přesně. Pět minut poté prověřil Budínského střídající Tetteh a stejný hráč pálil nebezpečně z úhlu také v 77. minutě. Ghanský útočník nevyzrál na brankáře Slezanů ani za další dvě minuty a z následné dorážky chtěl hattrick zkompletovat Hašek, jenže taktéž ztroskotal na Budínském.

Také Baník se ke konci dostal k zajímavým příležitostem. Kuzmanovićovu hlavičku ale lapil Nita a Diop pálil jen na tribunu. Nepřesné pokusy Kuzmanoviće z přímého kopu a Trávníka z nastavení byly již labutími písněmi a na konečném stavu nic nezměnily.

#
Ty sis je v tom dvojzápase dobře proskautoval!
#
no tak tady nemohu jinak jak X2 .proč. Mimo nástavby poslední výsledy vyrovnané , je načase aby Ostrava uspěla ,poslední výsledky Sparta uhrála ale otázka s čí pomocí.po utkání v Turecku a krátké době k utkání s Baníkem nevěřím že by to Sparta dala.Možná se mýlím ale co když ne . Kurz na x2 je super.
#
Chci se zeptat, po Kozákově střídání dohrál s páskou Sáček?
19:57 FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledek dnešní dohrávky české ligy: Teplice - Mladá Boleslav 2:0 (4. a 37. J. Mareš).
17.09. Policie ví, kdo na Letné napadl pořadatele
Pražská policie po pátečním zveřejnění fotografií zná totožnost tří mužů, kteří jsou podezřelí z výtržností při srpnovém utkání Sparty Praha s Baníkem Ostrava na Letné. Nyní s nimi bude probíhat trestní řízení, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Z kamerových záznamů vyplývá, že muži napadli údery a kopy pořadatele. Za trestný čin výtržnictví jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. (ČTK)
16.09. Vrba: Bylo to nadstandardní utkání
Plzeň zvládla ligovou dohrávku s Jabloncem a vrátila se o tři body za vedoucí Slavii. "Myslím, že to bylo oboustranně nadstandardní utkání. Obě mužstva hrála velice dobře, co se týče ofenzivy. Určitě bylo strašně moc zajímavých momentů. Obrovsky si cením toho, že jsme dvakrát otočili výsledek a nakonec se nám podařilo vstřelit třetí vítězný gól. Jablonec byl před tímto kolem na třetím místě, takže to byla přímá konfrontace o nejvyšší příčky. Obě mužstva odehrála výborné utkání. To, že jsme měli trošku víc štěstí, u fotbalu tak někdy bývá. Góly Kalvacha a Kopice byly hezké, pomohly nám k tomu, aby nám ten výsledek otočily. Ale cením si zvlášť způsobu hry, toho, že jsme byli aktivní, kombinovali jsme. V některých pasážích jsme byli trpěliví a to se nám potom vyplatilo," řekl plzeňský trenér Pavel Vrba. (ČTK)
16.09. Čtyři hráči budou v dalším kole chybět
V 9. kole první fotbalové ligy si další čtyři hráči připsali čtvrtou žlutou kartu, která znamená trest po příští zápas. Nejbližší duel nejvyšší soutěže si nezahrají českobudějovičtí Pavel Novák s Patrikem Čavošem, Roman Potočný z Liberce a Marek Janečka z Karviné. Disciplinární trest bude čekat i na dvojici vyloučených hráčů. Červenou kartu v 9. kole dostali českobudějovický Tomáš Sivok a plzeňský Lukáš Hejda. (ČTK)
16.09. Česká liga - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Plzeň - Jablonec 3:2 (43. Kalvach, 66. z penalty Procházka, 72. Kopic - 26. Matoušek, 57. Li. Holík).
15.09. Sivoka je mi líto, přiznal Horejš
České Budějovice prohrály v Ostravě, navíc v závěru přišly o vyloučeného stopera Tomáše Sivoka. "Baník byl ze začátku lepší. My jsme nebyli aktivní, řešili jsme situace zbrkle a nechali jsme si na konci poločasu dát zbytečný gól. Ve druhé půli už se naše hra zlepšila, naši hru oživil Delarge. A gól na 1:2 nás nakopl. Baník znervózněl, bohužel jsme situace už nedokázali využít. Sivok akorát zatleskal a rozhodčí hned tasil kartu, přišlo mi to směšné. Ten kluk se dva měsíce připravuje, je mi ho líto. Místo, abychom si vážili hráčů jako Baroš nebo Sivok, kteří něco v kariéře dokázali... Tohle mě mrzí a přijde mi to smutné," uvedl k zápasu českobudějovický trenér David Horejš. (ČTK)
15.09. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Karviná - Bohemians 1905 0:0, Zlín - Sparta 0:2 (5. Tetteh, 19. Kanga z pen.), Ostrava - České Budějovice 2:1 (43, Fillo, 54. Diop - 81. Rabušic).
15.09. Celkově jsme spokojeni, řekl Jílek
Sparta nechala zapomenout na předchozí zaváhání a ze Zlína veze tři body po vítězství 2:0. "Myslím, že i na dnešním výkonu by se určitě daly najít rezervy. Ale celkově jsme spokojeni. Dvě vstřelené branky, iks dalších situací, které jsme nedohráli. Soupeř naopak minimum příležitostí ke vstřelení branky. I tak si myslím, že jsme schopni hrát ještě lépe, s větší kontrolou. Asi 20 minut ve druhé půli jsme nebyli úplně ve hře. Zlín nás přitlačil, byť si nevypracoval vyloženou šanci, tak tam jsem úplně spokojen nebyl. Co se týče změn v sestavě, museli jsme nějak reagovat. Využili jsme reprezentační pauzu k analýze a snažili jsme se připravit mužstvo i z pohledu dalšího zápasu - derby. Abychom si vyzkoušeli variantu, o které jsme byli přesvědčeni, že i na zlínské rozestavení 3-5-2 by mohla fungovat. Hodně si cením nuly. I proto, že tři hráči v obranné čtveřici byli noví. Dnes jsem spokojen s hrou celého týmu dozadu. Po dvou bodově nepovedených zápasech určitě vítězství dodá mužstvu sebevědomí. Atmosféra v týdnu teď bude pozitivní a odrazí se to na rozpoložení hráčů. Každé vítězství zvenku je cenné. Hlavně věřím, že budeme schopni ten výkon v dalším zápase ještě povýšit, protože nás čeká velmi těžký protivník," řekl po utkání trenér Václav Jílek. (ČTK)
15.09. Před 75 lety se narodil Václav Migas
Fotbalista Václav Migas, který se narodil 16. září 1944, patřil v 60. a 70. letech minulého století k oporám pražské Sparty. V rudém dresu odehrál deset prvoligových sezon, během nichž dosáhl na mistrovský titul a vyzkoušel si i vrcholné fáze evropských pohárů. Migas je také považován za vzor sparťanské věrnosti - když mu ve 23 letech klesla forma, dal místo nabízeného přestupu do čerstvě prvoligového Semtína přednost sparťanskému "béčku". (ČTK)
14.09. Svědík: První poločas jsme prohospodařili
Slovácko nestačilo na Slavii a z Edenu odjelo s porážkou 0:3. "Věděli jsme, že jestliže chceme na Slavii uspět, musí těch 11 hráčů podat minimálně standardní nebo spíš nadstandardní výkon. Bohužel se nám to nepodařilo. První poločas byl z hlediska ofenzivy i defenzivy z naší strany hodně špatný, prohospodařili jsme ho. Hráli jsme alibisticky směrem dopředu, bez pohybu, bez nabídky. Jestliže chceme uspět na Slavii, musíte mít stoprocentní defenzivu. Bohužel jsme před inkasovanými góly udělali hrubé chyby. První gól po dlouhém autu, druhý gól snad ani nebudu komentovat. To byl asi zlomový moment. Na Slavii se hraje velmi těžko, když prohráváte 0:2. Druhý poločas jsme se trochu zlepšili, trošku jsme hráli s balonem. Ale Slavia měla zápas pod kontrolou, dohrála to do stavu 3:0 a zaslouženě vyhrála. Je třeba říct, že má obrovskou kvalitu a je jinde než všechny ostatní týmy tady," řekl kouč Martin Svědík. (ČTK)