SFC Opava   -   Slovan Liberec

1 : 1 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 3.25 - 3.31 - 2.42

Liberci vedení dlouho nevydrželo a v Opavě remizoval

Spokojeni už delší čas nejsou fanoušci Liberce a důvod jim k tomu nedalo ani utkání na půdě poslední Opavy. Tam totiž jejich oblíbenci vedli zásluhou Musy, jenže vzápětí srovnal Dedič, kvůli čemuž skončil zápas skončil remízou.

Duel to nebyl příliš pohledný. V první půli měli více ze hry Slezané, do prvních dvou příležitostí se ale dostali hosté. Po Malinského zakončení pod tlakem se míč odrazil k Balutovi, jenž přestřelil poloprázdnou bránu. Další pokus zase letěl vedle tyče.

Podobný směr nabral i Zavadilův centr, po němž vše rezultovalo rohem. Další centr opavského kapitána byl ještě zdařilejší, naskočil si na něj Simerský, kterému jeho hlavička sedla. Nguyen se ale blýskl a vyrazil míč do zámezí.

Krátce po přestávce šel Slovan do vedení. Baluta šikovným pasem vyslal do šance Petara Musu, jenž se prosmýkl okolo Simerského, udělal kličku Šromovi a bez problémů zakončil do odkryté brány.

Vedení ale hostům nevydrželo dlouho. O šest minut později letěl ze Zavadilových kopaček do vápna střílený centr, k němuž se po zaspání obrany dostal René Dedič a ve skluzu dostal míč za brankovou čáru.

V závěru měli více příležitostí hráči Liberce. Malinský Šroma pěkně přehodil, jenže o kousek mimo. Fukala zase trefil přímo Šroma, který se blýskl i proti Kačarabově hlavičce. Opava tak díky remíze není na dně tabulky osamocená, Liberec se drží na konci první desítky.
22:53 V autokině v Plzni bylo na fotbale 150 aut
Sto padesát aut, většinou s mužskou posádkou, dnes zaplnilo plzeňské autokino v areálu DEPO2015 při příležitosti šlágru první ligy mezi domácí Spartou Praha a Viktorií (1:2). Akci zorganizoval plzeňský klub výhradně pro majitele permanentek. Atmosféra byla velmi komorní, při úvodním gólu plzeňského Lukáše Kalvacha ale fanoušci vyskákali z vozů a začali mávat klubovými šálami, občas se ozval i výkřik "Viktorka". Hned poté ale diváci opět zalezli do aut. Na parkovací ploše bylo ticho, protože řidiči si v autě naladili zvuk na autorádiích. SMS zprávami si objednávali u hostesek jídlo a pití. Lidí, kteří přišli po svých, bylo na parkovišti zhruba 20. Uprostřed plochy stály nízké sedany, napravo vyšší vozy SUV a nalevo dodávky. "Mělo přijet 160 aut, ale je jich o deset méně," řekl ČTK jeden z techniků. Dvanáctimetrovou LED obrazovku s velkým rozlišením si diváci velmi chválili. Utkání restartované sezony první ligy, které se na Spartě hrálo kvůli koronavirovým opatřením bez diváků, sledovali v autokině také Pražané. Na Strahově byla kapacita 120 vozů. (ČTK)
21:54 Česká liga - výsledky
Výsledky středečních zápasů české ligy: Bohemians 1905 - Teplice 4:0 (12. z penalty Jindřišek, 21. Hronek, 64. vlastní Nazarov, 90+2. Vacek), České Budějovice - Liberec 0:1 (50. Băluţă), Opava - Karviná 0:0, Sparta - Plzeň 1:2 (87. Karlsson - 26. Kalvach, 52. Beauguel).
21:31 Chybělo nám tempo hry, řekl Horejš
České Budějovice nezvládly obnovený rozjezd FORTUNA:LIGY a doma podlehly Liberci. "Jsem zklamaný, že jsme po pauze do ligy vstoupili porážkou. Začátek nevypadal z naší strany vůbec špatně, Patrik Brander měl šanci, pak měl gól na hlavě Lukáš Havel. Chybělo nám dneska tempo hry, vázla nám odzadu rozehrávka, bylo to hodně pomalé. Ve druhém poločase nebyl náš výkon vůbec dobrý, soupeř byl lepší. Musíme se zvednout, zápasy půjdou za sebou v rychlém sledu a potřebujeme se připravit na další utkání," uvedl po zápase kouč David Horejš. (ČTK)
09:33 Weber: Slavia vyhrála zaslouženě
Mladá Boleslav včera hostila Slavii a neuspěla, na domácí půdě padla 0:1. "Slavia vyhrála zaslouženě, protože ve většině utkání byla fotbalovější, dynamičtější a rychlejší. Přesto jsme tam i my měli pasáže, kdy jsme měli šance. Do utkání jsme se dostali hlavně ve druhé půli. Pokud chcete být se Slavií úspěšní, tak kromě Plzně a Sparty lze těžko předpokládat, že s ní někdo bude držet krok celé utkání. Je potřeba využít takových šancí jako v závěru prvního poločasu nebo ve druhé půli. V první půli jsem klukům vyčítal malou odvahu. Víme, že hrajeme proti lepšímu soupeři. Nemůže nás znervóznit, že víc drží balon. Mají kvalitní hráče, naopak my jsme odvahu v ofenzivě našli až ve druhé půli," řekl k duelu domácí kouč Jozef Weber. (ČTK)
26.05. Páník: V naší situaci by byl bod zlatý
Velkou šanci promarnil Zlín. V Jablonci prohrával a prakticky celý druhý poločas měl k dispozici početní převahu, z té ovšem nic nevytěžil a nakonec padl 0:1. "V prvním poločase měla naše hra dobré parametry. Byla tam řada velmi dobrých situací, ale nedokázali jsme se dostat více do koncovky. Po vyloučení jsme nedokázali už hrát do plného bloku, to dokáže jen Barcelona. Někdy jsme míče zbytečně nakopávali, místo abychom více využívali naše konstruktivní hráče. Takže i kvůli tomu, že jsme hráli v početní převaze, jsme měli uhrát alespoň bod. V naší situaci by byl zlatý. Teď se už musíme soustředit na další zápas, v naší situaci se musíme rvát o každý v každém utkání," řekl k zápasu trenér Fastavu Bohumil Páník. (ČTK)
26.05. Kozel čekal trošku jiný projev od Příbrami
Špatně vstoupil do obnovené části sezony Baník Ostrava, v Příbrami nesplnil roli favorita a jen remizoval 0:0. "Přiznám se, že jsem čekal trošku jiný projev od Příbrami, ale samozřejmě účel světí prostředky. Bylo to důležité utkání pro domácí. Takže jsme dnes viděli spíš boj, hodně nakopávaných míčů ze strany domácích a mezihra tam moc nebyla. Prostor pro fotbal tam dnes moc nebyl. Chtěli jsme vyhrát, takže z tohoto pohledu jsou to ztracené dva body. Na druhou stranu je to zase plusový bod zvenku. Dnes to bylo o gólu, první poločas jsme nehráli moc dobře a do koncovky jsme se moc nedostávali. Druhý poločas už to bylo lepší a měli jsme tři čtyři ložené šance, které jsme neproměnili. To z hlediska výsledku bylo rozhodující," hodnotil duel trenér Luboš Kozel. (ČTK)
26.05. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - Zlín 1:0 (31. Li. Holík), Příbram - Ostrava 0:0, Slovácko - Olomouc 0:0, Mladá Boleslav - Slavia 0:1 (22. Ševčík).
26.05. Slavia má negativní testy
Pondělní testování v týmu pražské Slavie, která má v kádru jednoho hráče nakaženého koronavirem, dopadly negativně. Informoval o tom na Twitteru šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík. Sehrání večerního duelu, ve kterém se Slavia má utkat s Mladou Boleslaví by tak nemuselo stát nic v cestě. (twitter.com/JaroslavTvrdik)
23.05. Česká liga - výsledek
Výsledek dnešní dohrávky české ligy: Teplice - Liberec 2:0 (37. Kučera, 53. Řezníček).