1:1
FK Jablonec - Slovan Liberec
1:0
16.02. Slavia prohrála po 26 ligových zápasech
Bohemians 1905 doma zaskočili Slavii, které připravili první porážku v letošním ročníku FORTUNA:LIGY. Pro obhájce titulu jde o první prohru po 26 ligových utkáních, když naposledy v dubnu rovněž nejtěsnějším poměrem padl ve Zlíně.
16.02. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Opava - Plzeň 0:3 (57. a 63. Beauguel, 90+2. Kopic), Bohemians 1905 - Slavia 1:0 (70. Vodháněl).
16.02. Guľa: Pro nás je to cenné vítězství
Plzeň zvládla premiéru pod novým trenérem Adriánem Guľou a v Opavě vyhrála 3:0. "Pro nás je to velice cenné vítězství. Po pomalejším vstupu do zápasu nám pomohla trpělivost a hlavně první gól. Pak to z kluků spadlo a hráli velmi dobrý fotbal. Byli jsme produktivní. Soupeř byl po první brance nebezpečný hlavně ze standardek. Za týmovost a pracovitost jsme byli odměněni výsledkem, ale výkonnostně máme stále na čem pracovat," hodnotil zápas Adrián Guľa. (ČTK)
15.02. Nemohl jsem tomu uvěřit, řekl Vydra
Burnley vyhrálo v Southamptonu, na čemž se podílel i Matěj Vydra. Pro českého reprezentanta se jednalo o první trefu v sezóně. "Doneslo se ke mně, že jsem dal poslední gól před 17 měsíci. Když jsem dnes skóroval, nemohl jsem tomu uvěřit," řekl Vydra pro klubový web. "Čekal jsem na svou šanci a snažil se být připravený na každý zápas, i když jsem nehrál od první minuty. Dnes se to vyplatilo a přineslo nám to důležité tři body," uvedl. (ČTK)
15.02. Obrovské zklamání, prohlásil Jílek
Sparta na úvod jarní části FORTUNA:LIGY podlehla Liberci, se kterým tak prohrála i druhé utkání v sezóně. "Obrovské zklamání v tuhle chvíli. Šli jsme s nějakým plánem do utkání. Nevím, jestli jsme už při vstupu byli nervózní, ale potom si myslím, že bychom měli najít daleko víc energie, odhodlání, ukázat lidem daleko větší houževnatost. Z tohohle pohledu je to velké rozčarování. Pokud máte míč v držení dvě třetiny času a neprofitujete z toho, není to úplně otázka herní kvality jako otázka nasazení, agresivity, chtění a to tam nebylo v takové míře, jak by si situace žádala. Výsledek někdy těžko plánujete, nedáte šance, ale to je věc druhá. První věc je samotný výkon a ten byl dneska velmi špatný. Navážu trošku na Jožku (Webera) ze včerejšího zápasu, když hodnotil výkon Mladé Boleslavi. Myslím si, že druhý poločas byl z naší strany jedním z nejhorších výkonů v celé sezoně," řekl po utkání sparťanský kouč Václav Jílek. (ČTK)
15.02. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Karviná - Zlín 2:0 (29. Smrž, 83. Taiwo), Slovácko - Ostrava 0:1 (52. Pokorný), Teplice - Olomouc 1:3 (79. Vondrášek - 5. a 45. Juliš, 27. Houska), Sparta - Liberec 0:2 (77. a 90+4. Malinský).
14.02. Nejhorší poločas, zlobil se Weber
Trenér Mladé Boleslavi Jozef Weber označil první poločas duelu v Českých Budějovicích, který jeho svěřenci prohráli 0:3, za nejhorší za dobu, co středočeský klub vede. "První poločas byl nejhorší, který jsem za dva roky v Mladé Boleslavi zažil," řekl Weber. "České Budějovice navázaly na své podzimní výkony. Dneska jsme na ně nestačili pohybem a v agresivitě, z čehož pramenily góly. Jakmile Budějovice vedly, bylo to už složité," doplnil. (ČTK)
14.02. FORTUNA:LIGA - výsledek
Výsledek pátečního utkání české ligy: České Budějovice - Mladá Boleslav 3:0 (15. Čavoš, 19. Havelka, 38. Schranz).
14.02. Karvinou posílil univerzál Qose
Karvinou posílil těsně před startem jarní části ligové sezony albánský záložník či obránce Kristi Qose. Čtyřiadvacetiletý hráč s třemi reprezentačními starty přestoupil do MFK z Ružomberoku a podepsal smlouvu na dva a půl roku. (ČTK)