17.03.2018 17:30 CET
3 : 3
(3:0)

Sparta Praha - Slavia Praha 3:3

289. derby nabídlo skvělou atmosféru a neuvěřitelný průběh. Po prvním poločase Sparta vedla 3:0. Ve druhém se však Slavii podařilo zápas dovést až k vyrovnání. Velkou úlohu v zápase sehrálo i video.

Sparta do zápasu vstoupila lépe, ale byla to Slavia, která vyprodukovala první zakončení. Stoch z přímého kopu přestřelil. V 10. minutě se k odraženému míči dostal Plavšič, ten tvrdě vypálil, nicméně pouze doprostřed brány. O dvě minuty později Frýdek nahrál do strany na Stancia, jenž tvrdou ránou z úhlu překvapil Koláře a poslal Spartu do zaslouženého vedení. V 18. minutě Kadlec odcentroval před bránu na Lafatu, který v dobré příležitosti přestřelil. O chvilku později sudí Královec odpískal pokutový kop pro Spartu po konzultaci s videorozhodčím však Sparta rozehrávala pouze standardku z hranice vápna.

Míč si vzal Stanciu a napoprvé zeď jeho pokus srazila, na podruhé ovšem propálil vše, co mu stálo v cestě. Gól však byl po další konzultaci s videorozhodčím odvolán pro ofsajd Štětiny. V 28. minutě pálil z dálky Hušbauer, Nita byl bezchybný. Po půlhodině hry Stanicu zahrál roh tak, že se kroutil do brány, těsně před Kovářem nešťastně zasáhl Souček, a poslal tak Spartu do dvoubrankového vedení. V 37. minutě se z gólu radoval Bořil, jenže asi jen minutu. I v tomto případě video odhalilo ofsajd. Ke konci poločasu dostal Stanciu spoustu prostoru ve vápně a se situací naložil parádně. Další střelou na bližší tyč zvýšil vedení Sparty už na 3:0.

Už na konci prvního poločasu začalo hustě sněžit a jelikož o přestávce sněžení neustávalo, tak se druhá půle hrála na těžkém terénu a s oranžovým míčem. V 49. minutě pálil nebezpečně Kanga, Kolář byl tentokrát pozorný. O deset minut později střílel po standardce Stoch, ale těsně nad. Ten samý hráč pálil o chvíli později znovu, jeho střela však skončila těsně vedle pravé tyče. V 70. minutě vykřesal jiskřičku naděje pro hosty Stoch. Přetažený centr od Hromady si efektně zpracoval a krásnou ránou pod břevno snížil skóre.

V 78. minutě Stanciu z přímého kopu nechal vyniknout Koláře a ani dorážka Štětiny brankou neskončila. O pět minut později si na rohový kop Hušbauera naskočil Deli, tomu se podařilo přetlačit Costu a prostřelit Nitu. Slavia tak snížila na rozdíl jediné branky. O minutu později se do úniku dostal střídající Tecl. Nita ovšem výborným vyběhnutím znemožnil Teclovi skórovat.

Sešívání se dál hnali za vyrovnáním a v nastaveném čase se do akce opět dostalo video. Rozhodčí Královec nejdřív pokutový kop pro Slavii po kontaktu Tecla a Zahustela neodpískal. Po přezkoumání situace ale své rozhodnutí změnil a Milan Škoda nezaváhal a srovnal stav na konečných 3:3.

Autor: Vojtěch Matras