28.08.2016 19:30 CET
3 : 1
(0:1)

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 3:1

Viktoria Plzeň poprvé doma vyhrála, když po poločase otočila nepříznivý vývoj proti Slavii. Nutno podotknout, že domácí si výhru zasloužili, neboť po celé utkání byli lepším týmem. Do sítě golmana Berkovce se postupně trefili Petržela, Hejda a Krmenčík. Jediný gól Slavie obstaral Bílek.

Úvodní minuty nabídly vyrovnanou podívanou a spíše boj o střed hřiště. Změna nastala až ve 13. minutě, kdy se Slavia dostala do vedení. Viktoriáni si ve vlastní šestnáctce vůbec nevšímali hlavičkujícího Bílka, ke kterému se dostal balón po ose Zmrhal - Souček. Slavia se po vstřelené brance zatáhla a hrála velmi pasivně.

Plzeň následně ovládla hru a obléhala branku sešívaných. Ve 20. minutě mohl srovnat Bakoš, ale Berkovec byl proti. Následovaly šance Hořavy, Kopice i Limberského, ovšem ne a ne to tam padnout. Slavia první poločas vyhrála, ale měla štěstí a do druhé půle musela zvýšit aktivitu směrem dopředu, neboť plzeňskému náporu nemohla dlouho odolávat.

A to se také potvrdilo. Ve 48. minutě si Milan Petržela všiml povyběhnutého Berkovce a elegantním lobem srovnal na 1:1. Viktoriáni ještě více ožili a zanedlouho mohl strhnout vedení na stranu domácích Bakoš, jenže obrana Slavia zablokovala na rohový kop. Slavia byla nadále pasivní, a tak není divu, že Plzeň výsledek skutečně otočila. Krásnou akci zakončil po Limberského přihrávce stoper Lukáš Hejda.

A najednou to byla Slavia, kdo musel útočit, jenže Viktorka se dostala do herní pohody a sešívaným příliš balón nepůjčovala. Na plac se dostala i nová posila plzeňských, navrátilec Martin Zeman. V 86. minutě měl prsty ve třetí brance Viktorie, když přímý kop rozehrál nakrátko s Hořavou, na jehož milimetrový centr si úspěšně naskočil Krmenčík. Třetí branka utkání definitivně rozhodla ve prospěch domácí Viktorie.

Autor: Ondřej Linhart