24.09.2016 16:30 CET
0 : 2
(0:1)

FC Hradec Králové - Fastav Zlín 0:2

Ani po tomto kole se na vedoucí příčce nic nezmění. Fastav Zlín vyhrál těžký a také krásný zápas v Mladé Boleslavi s Hradcem a po výhře 2:0 si upevnil vedení. Šancí bylo na obou stranách opravdu mnoho, Hradec mohl klidně vyhrát, ale dnes mu to tam zkrátka nepadlo. Zlínské branky obstaraly Diop a Vukadinovič.

Zlín vstoupil do utkání aktivně a už po čtyřech minutách pořádně zaměstnal gólmana Ottmara střílející Živulić. Na druhé straně zase vypálil vysoko nad Martan. Bohužel pro Zlínské, už po dvaceti minutách se zranil Živulić a kouč Pánik musel sáhnout ke střídání. Do hry se dostal Janíček. Votroci pak měli velkou šanci jít do vedení, jenomže Trubač na Dostála nevyzrál, ten jeho pokus vyrazil na rohový kop.

Obrana Hradce si musela dávat velký pozor na rychlonohého Diopa, ten po jednom z průniků trefil boční síť. Hrál se fotbal nahoru dolu, Trubač v další šanci neuspěl a spaloval i Fastav. Haris Harba dokonce orazítkoval břevno! Bezbrankový stav nakonec prolomil jako první hostující Zlín. Kopečného ránu ještě dokázal Ottmar vyrazit, jenže balón se vrátil zpátky do ohně a Diop lehkou dorážkou zajistil Fastavu vedení. V nastavení mohl Hradec srovnat, Žondra však Dostála nepřekonal.

Několik málo diváků v Boleslavi vidělo výborný první poločas, plný šancí a ani ve druhém poločase se nenudili. Vyrovnání měl na kopačce Plašil, respektive jeho přihrávka nikoho nenašla. Holík zase z přímáku netrefil bránu. Šancí bylo opravdu jako máku, oba celky zahazovaly a nakonec se z výhry radoval asi šťastnější. V nastaveném čase utekl do otevřené obrany Vukadinovič a druhou brankou pečetil zlínské vítězství.