Viktoria Plzeň   -   FC Hradec Králové

4 : 0 (2:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.20 - 6.90 - 15.00

Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 4:0

Fotbalisté Plzně dopřáli novému kouči Miroslavu Koubkovi vítěznou premiéru. Západočeši porazili ve 4. ligovém kole Hradec Králové 4:0 a poprvé v sezoně a premiérově od loňského 7. kola vedou tabulku o bod před Slavií a Spartou. Viktoria rozhodla o třetí ligové výhře za sebou už mezi 15. a 20. minutou, kdy se trefili Limberský a Chramosta, po pauze přidali další branky Pilař a Petržela. Nováček z Hradce jako jediný stále čeká v nové sezoně na gól a je předposlední.

Koubek při premiéře na plzeňské lavičce udělal oproti poslednímu zápasu Viktorie v Českých Budějovicích jedinou změnu v sestavě, když mezi tyče podle očekávání vrátil jedničku Kozáčika.

"Kotel" domácích fanoušků od úvodního hvizdu dával najevo, že se mu změna na trenérském postu nelíbí. Transparentem "Koncepce na 7 měsíců?" se pozastavil nad brzkým odvoláním Dušana Uhrina mladšího, jméno bývalého kouče několikrát skandoval a dokonce spustil také "Koubek ven".

Plzeňské hráče to ale nijak nevyvedlo z míry a od začátku si vytvořili silný tlak. Hradec bránil s pěti beky, přesto jeho defenziva rychle povolila.

Po čtvrthodině Hrošovský z přímého kopu z úhlu načechral míč kousek za vápno, kde se do něj opřel z voleje kapitán Limberský a krásnou ranou trefil přesně horní roh branky. Za pět minut Kolář při rychlém brejku vysunul kolmicí Chramostu a ten navázal na dva góly z Budějovic.

Až pak Hradec zahrozil, útočník Dvořák však ani při jedné ze dvou šancí netrefil prostor mezi tyčemi. Drobných nedbalek v plzeňské defenzivě nevyužil ani v 39. minutě Pavel Čermák, který pálil nad. Z protiútoku šel sám na branku Kolář, ale Koubek jeho střelu vyrazil těsně vedle.

Po přestávce se však Západočeši třetího gólu rychle dočkali. Po Kolářově centru zahrál Chleboun nešťastně ve vápně rukou a královéhradecký odchovanec Pilař dal z penalty svůj první ligový gól od předloňského března a letního návratu do Plzně.

Hradec se ještě snažil zdramatizovat vývoj, ale první ligové branky v sezoně se nedočkal ani při šanci Holeše, který z několika metrů sám před Kozáčikem mířil mimo. "Votroci" nedali v nejvyšší soutěži gól už 767 minut. Naopak v 82. minutě ještě po centru ze strany korunoval sedmou ligovou výhru Plzně nad Hradcem za sebou brankou z voleje Petržela.
#
Tak Míro začnem vítězstvím nee?.......3:0....Kolda,Pilka,Petržel.....
16.08.2014 18:10
#
3:1
16.08.2014 23:13
#
Bude to těžký .... ale, co kdyby? FC HK !!!
MajitelPlanety
17.08.2014 01:36
#
nové koště dobře mete, navíc absence Štípka by mohla být pro HK dost klíčová - 3:0.
#
Stejně je zvláštní, že třetí trenér v řadě hraje stejné rozestavení, stejnou sestavu.. Jako by Koubek neměl Koule sáhnout do toho dědictví co nechal Vrba..
M.S.R.Q.77
17.08.2014 22:38
#
Koubek do sestavy pořádně nehrábl ani vloni ve Slávii. Nevím, kdo konečně posadí jednoho z dvojice Hubník - Procházka a přestane tam cpát tragického Tecla.
17.08.2014 20:32
#
Karoch VEN!!!
17.08.2014 23:33
#
Mno je vidět, že Viktoria Plzeň je přeci jen jinde, rozpočtem, kádrem, nakonec i stadionem. FC HK nezanechal však, i přes jasnou prohru, špatný dojem, panč i on měl šance, stačilo je proměnit a vůbec celkově tolik nebetonoval, což se cení. Takže ....

FC HK !!!
17.08.2014 23:51
#
21:33 Plzni bude chybět potrestaný Hubník
Viktorii Plzeň bude v příštím ligovém kole chybět kapitán Roman Hubník, který dostal čtvrtou žlutou kartu. Jednozápasový trest ze stejného důvodu čeká také slávistu Petera Olayinku, teplického Jana Kuchtu, olomouckého Václava Jemelku, zlínského Pabla Podia, Jana Kalabišku ze Slovácka, karvinského Vojtěcha Smrže, libereckého Ondřeje Karafiáta a opavského Jakuba Janetzkého. (ČTK)
21:04 Jsem rád, že jsme to otočili, řekl Ščasný
Sparta na hřišti Dukly dvakrát prohrávala, nakonec ale po výsledku 3:2 zapsala tři body. "V zápase Dukly s Baníkem jsme viděli, že po zimní přestávce hrají jinak než na podzim a že to bude těžké. Takže jsem hrozně rád, že jsme to otočili. Dukla dala první gól, který myslím, že už se Miloševičovi nepovede. V době, kdy jsme vyrovnali a měli ten zápas rozhodnout v první půli, tak se to nepodařilo. Závěr poločasu jsme nedohrávali optimálně. Začali jsme podobně druhý a darovali zase soupeři po hrubé chybě druhou branku. To bylo samozřejmě složité. Dneska tam byly pasáže, které byly lepší než v zápase s Bohemkou. Na druhou stranu jsme s Bohemkou nedostali gól a tady jsme udělali chyby v defenzivě. V první řadě jsem spokojený s tím, že jsme dvakrát naplno bodovali. To je v tuto chvíli nejpodstatnější, protože jsme na podzim několik posledních zápasů nevyhráli. Věděli jsme, že po té přípravě musíme v první řadě bodovat. Věřím, že s těmi body budou přicházet i lepší a lepší výkony," uvedl po vítězném zápase Zdeněk Ščasný. (ČTK)
19:55 Česká liga - výsledek
Výsledek dnešního zápasu české ligy: Dukla - Sparta 2:3 (3. Milošević, 56. vlastní Plechatý - 12. Kanga, 64. Zahustel, 81. Tetteh).
16:12 Matoušek bude hostovat v Příbrami
Talentovaný útočník Jan Matoušek se vrací ze Slavie na hostování do Příbrami, kde bude působit do konce sezony. Matoušek do Edenu odešel v létě na konci přestupového okna, na podzim si zahrál v Evropské lize, ale trvale se do sestavy neprosadil. V Příbrami by měl nyní dostat znovu více herního času. (ČTK)
17.02. Česká liga - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - Opava 2:2 (16. Vătăjelu, 55. vlastní Žídek - 24. Janetzký, 86. Smola), Plzeň - Slavia 2:0 (45. Chorý, 82. Beauguel).
17.02. Rada: Pokusíme se bodovat venku
Jablonec neudržel vedení a nakonec se rozešel s Opavou nerozhodně 2:2. "Jsem zklamán, že jsme to nedotáhli do vítězného konce. Před brankou na 2:1 jsme měli dvě tři šance, které jsme neproměnili. Nicméně jsme do zápasu nevstoupili přesvědčivě, nehráli jsme tak dobře jako v minulých domácích zápasech. Věděli jsme, že nás čeká pracovité bojovné utkání, že soupeř doráží a hraje hodně vysoko. I přesto jsme se dostali do vedení, ale pak jsme dostali zbytečnou branku, když jsme nepokryli zpětnou přihrávku. V kabině jsem klukům říkal, že nám chybí větší pohyb směrem dopředu, že se musíme snažit o udržení balonu. Měli jsme velké šance. Chramostu vychytal Šorm, Ikaunieks v dobré pozici minul. Pět minut před koncem inkasujeme ze standardní situace. Na ni jsme se měli v klidu připravit, ale Smola tam zůstal úplně sám. Hosté v závěru získali sebevědomí, hrozili z brejků. Některým našim hráčům pak chyběla síla. Jsem zklamán, měli jsme k vítězství blízko. Pro nás je remíza v situaci, v jaké jsme, ztráta. Hráli jsme doma, nepotvrdili jsme body z Olomouce. Teď nás čekají dva zápasy venku a pokusíme získat body tam," řekl po utkání jablonecký kouč Petr Rada. (ČTK)
16.02. Česká liga - výsledky
Dnešní výsledky české ligy: Bohemians 1905 - Olomouc 0:1 (12. Sladký), Příbram - Zlín 3:2 (44. Rezek z penalty, 49. Jablonský, 61. Mingazov - 27. Poznar, 63. Vyhnal), Slovácko - Karviná 2:0 (36. z penalty a 55. z penalty Daníček), Baník Ostrava - Slovan Liberec 2:1 (57. Baroš, 70. Diop - 80. vlastní Stronati).
15.02. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledek pátečního utkání české ligy: Teplice - Mladá Boleslav 0:2 (36. Křapka, 47. Komličenko z pen.).
15.02. Česko má téměř jistou první patnáctku
České kluby se po vydařených úvodních zápasech vyřazovací fáze Evropské ligy posunuly v žebříčku národních koeficientů UEFA na 14. příčku a mají už téměř jisté umístění v první patnáctce, které znamená i pro sezonu 2020/21 pět týmů v pohárech a dva zástupce v Lize mistrů. K definitivě stačí tuzemským celkům za týden postup Plzně přes Dinamo Záhřeb nebo to, aby Curych venku v odvetě nezvrátil po domácí prohře 1:3 dvojutkání s favorizovanou Neapolí. (ČTK)
12.02. Matejov absentoval kvůli nemoci
Vinou nemoci chyběl Zlínu v úvodním jarním kole se Slováckem obránce Róbert Matejov. Podle českých bulvárních médií měl zkušený bek vinou alergické reakce zkolabovat a následně být odvezený do nemocnice, tyto informace se však podle vyjádření Fastavu nezakládají na pravdě. (fcfastavzlin.cz)