Sparta Praha   -   FC Hradec Králové

3 : 1 (1:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.22 - 6.00 - 15.00

Sparta Praha - FC Hradec Králové 3:1

Sparta Praha sice od začátku utkání nečekaně prohrávala, ale nakonec se i díky nepozornosti hostující obrany dokázala dostat zpět do zápasu. Nejprve srovnal Lafata, který přidal také druhou branku. Deset minut po změně stran se prosadil ještě Josef Hušbauer, který tak uzavřel skóre utkání.

Sparta byla od prvních minut hodně aktivní a Hradec se chvíli nemohl zorientovat. Do první velké šance se probíjel Vácha, ale jeho pokus o vysunutí Konatého zablokoval Kotiš. O to větší šok čekal na Spartu a vlastně i fanoušky hostí o pár minut později, když se Shejbal dokázal uvolnit v pokutovém území, předložil přesný pas před branku Tomáši Malinskému a ten i přes bránícího Kadeřábka pokořil brankáře Bičíka!

Na tahu byla Sparta a Hradec dělal všechno možné proto, aby se ubránil. Po pádu Hušbauera v pokutovém území možná nejeden fanoušek hostí zalapal po dechu, ale sudí Hrubeš správně viděl simulaci sparťanského hráče a udělil mu proto žlutou kartu. Malinský chtěl dát další branku a zkoušel pálit z větší vzdálenosti. Brankář Bičík ale zasahovat nemusel, protože na svém místě stál pozorný Brabec.

Adrian Rolko na dnešní utkání nebude vzpomínat v nejlepším, protože přispěl k první inkasované brance Hradce a tím vlastně i k celému obratu. Nedůrazně totiž odvrátil Krejčího nepovedený centr pouze do Konatého, od nějž se míč odrazil ke zcela osamocenému Davidu Lafatovi. A Lafata už si v podobných situacích ví rady jako málokdo - 1:1.

Hradec Králové se dlouho nemohl smířit s vývojem situace a ztrácel půdu pod nohama. Krejčího centr nechala obrana Hradce propadnout až na vápno, kde stál připravený Kamil Vacek. Pro něj už nebyl problém vystřelit, jenže v poslední chvíli se vrátila pozorná obrana Hradce a míč tečovala nad bránu. Vstřelit vedoucí branku se snažil také Costa, který se dokonce prosazoval přes Chlebouna, ale míč v pádu nezasáhl.

Podobně se vedlo také Hušbauerovi, i když jeho spolupráce s Krejčím a Lafatou zaváněla velmi nebezpečně gólem. Sparta si vypracovala skvělou příležitost, ale srovnat se jí povedlo až na začátku druhé půle. Nejprve Kadeřábek po průniku po pravém křídle našel u vzdálenější tyče Krejčího, který ani s tečí Davida Lafaty neskóroval. O chvíli později už ale Sparta dokázala vstřelit druhou branku utkání a opět byl střelcem David Lafata. Hušbauer dokázal v pádu odcentrovat a sparťanský kapitán hlavou dokázal hlavou namířit míč do rohu brány!

Nešťastný zápas to dnes byl minimálně pro Rolka, který tečoval pas od Lafaty do pokutového území jen k Hušbauerovi, který bez váhání zamířil a prostřelil brankáře Koubka potřetí!

Ten měl práci také se zakončením Krejčího, které našel centrující Kadeřábek. Krejčí ale hlavou Koubka nepřekonal. Na opačné straně se podobně vedlo Halilovićovi, který pálil jen do Bičíka. Skóre utkání nezměnil ani Hušbauer, který pálil jen do připraveného brankáře Koubka.
Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz
Počet zobrazení: 2332
Komentáře (7 / 0 nových)
15.09.2014 00:24
#
naše forma je momentálně katastrofální, ale koho jiného porazit, když ne Hradec? upachtěných 1:0 z penalty v 90.minutě
14:41 Teplice získaly Trubače ze Slavie nastálo
Záložník Daniel Trubač natrvalo přestoupil ze Slavie do Teplic. Jednadvacetiletý fotbalista, který v tomto ročníku už druhou sezonu na Stínadlech hostoval, podepsal se severočeským celkem smlouvu do června 2022. O transferu informovaly oba kluby na svých webech. Trubač přišel do Slavie předloni v létě po sestupu s Hradcem Králové, kde strávil dvě sezony. Z Edenu však mládežnický reprezentant okamžitě zamířil do Teplic na hostování, které bylo loni prodlouženo. V týmu se Trubač probojoval do základní sestavy a celkem za něj v první lize zatím odehrál 38 zápasů a dal jednu branku. (ČTK)
11:05 Plzeň získala na hostování Jakuba Brabce
Reprezentační obránce Jakub Brabec bude hrát do konce sezony za Plzeň, kam přichází na hostování z belgického Genku. Součástí dohody je i opce na trvalý přestup. Původně měl Brabec zůstat do konce sezony v tureckém Rizesporu. Tam však v zimě přišel o místo v sestavě. (ČTK)
18.02. Plzni bude chybět potrestaný Hubník
Viktorii Plzeň bude v příštím ligovém kole chybět kapitán Roman Hubník, který dostal čtvrtou žlutou kartu. Jednozápasový trest ze stejného důvodu čeká také slávistu Petera Olayinku, teplického Jana Kuchtu, olomouckého Václava Jemelku, zlínského Pabla Podia, Jana Kalabišku ze Slovácka, karvinského Vojtěcha Smrže, libereckého Ondřeje Karafiáta a opavského Jakuba Janetzkého. (ČTK)
18.02. Jsem rád, že jsme to otočili, řekl Ščasný
Sparta na hřišti Dukly dvakrát prohrávala, nakonec ale po výsledku 3:2 zapsala tři body. "V zápase Dukly s Baníkem jsme viděli, že po zimní přestávce hrají jinak než na podzim a že to bude těžké. Takže jsem hrozně rád, že jsme to otočili. Dukla dala první gól, který myslím, že už se Miloševičovi nepovede. V době, kdy jsme vyrovnali a měli ten zápas rozhodnout v první půli, tak se to nepodařilo. Závěr poločasu jsme nedohrávali optimálně. Začali jsme podobně druhý a darovali zase soupeři po hrubé chybě druhou branku. To bylo samozřejmě složité. Dneska tam byly pasáže, které byly lepší než v zápase s Bohemkou. Na druhou stranu jsme s Bohemkou nedostali gól a tady jsme udělali chyby v defenzivě. V první řadě jsem spokojený s tím, že jsme dvakrát naplno bodovali. To je v tuto chvíli nejpodstatnější, protože jsme na podzim několik posledních zápasů nevyhráli. Věděli jsme, že po té přípravě musíme v první řadě bodovat. Věřím, že s těmi body budou přicházet i lepší a lepší výkony," uvedl po vítězném zápase Zdeněk Ščasný. (ČTK)
18.02. Česká liga - výsledek
Výsledek dnešního zápasu české ligy: Dukla - Sparta 2:3 (3. Milošević, 56. vlastní Plechatý - 12. Kanga, 64. Zahustel, 81. Tetteh).
18.02. Matoušek bude hostovat v Příbrami
Talentovaný útočník Jan Matoušek se vrací ze Slavie na hostování do Příbrami, kde bude působit do konce sezony. Matoušek do Edenu odešel v létě na konci přestupového okna, na podzim si zahrál v Evropské lize, ale trvale se do sestavy neprosadil. V Příbrami by měl nyní dostat znovu více herního času. (ČTK)
17.02. Česká liga - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - Opava 2:2 (16. Vătăjelu, 55. vlastní Žídek - 24. Janetzký, 86. Smola), Plzeň - Slavia 2:0 (45. Chorý, 82. Beauguel).
17.02. Rada: Pokusíme se bodovat venku
Jablonec neudržel vedení a nakonec se rozešel s Opavou nerozhodně 2:2. "Jsem zklamán, že jsme to nedotáhli do vítězného konce. Před brankou na 2:1 jsme měli dvě tři šance, které jsme neproměnili. Nicméně jsme do zápasu nevstoupili přesvědčivě, nehráli jsme tak dobře jako v minulých domácích zápasech. Věděli jsme, že nás čeká pracovité bojovné utkání, že soupeř doráží a hraje hodně vysoko. I přesto jsme se dostali do vedení, ale pak jsme dostali zbytečnou branku, když jsme nepokryli zpětnou přihrávku. V kabině jsem klukům říkal, že nám chybí větší pohyb směrem dopředu, že se musíme snažit o udržení balonu. Měli jsme velké šance. Chramostu vychytal Šorm, Ikaunieks v dobré pozici minul. Pět minut před koncem inkasujeme ze standardní situace. Na ni jsme se měli v klidu připravit, ale Smola tam zůstal úplně sám. Hosté v závěru získali sebevědomí, hrozili z brejků. Některým našim hráčům pak chyběla síla. Jsem zklamán, měli jsme k vítězství blízko. Pro nás je remíza v situaci, v jaké jsme, ztráta. Hráli jsme doma, nepotvrdili jsme body z Olomouce. Teď nás čekají dva zápasy venku a pokusíme získat body tam," řekl po utkání jablonecký kouč Petr Rada. (ČTK)
16.02. Česká liga - výsledky
Dnešní výsledky české ligy: Bohemians 1905 - Olomouc 0:1 (12. Sladký), Příbram - Zlín 3:2 (44. Rezek z penalty, 49. Jablonský, 61. Mingazov - 27. Poznar, 63. Vyhnal), Slovácko - Karviná 2:0 (36. z penalty a 55. z penalty Daníček), Baník Ostrava - Slovan Liberec 2:1 (57. Baroš, 70. Diop - 80. vlastní Stronati).
15.02. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledek pátečního utkání české ligy: Teplice - Mladá Boleslav 0:2 (36. Křapka, 47. Komličenko z pen.).