02.09.2014 18:00 CET
4 : 0
(2:0)

FK Teplice - České Budějovice 4:0

Domácí Teplice jednoznačně ovládly dohrávku druhého kola a porazily České Budějovice 4:0. Přestože v tabulce oba týmy dělil před utkáním pouze bod, na trávníku bylo spíše jen jedno mužstvo. Teplice poprvé v sezóně vstřelily více než dvě branky a s deseti body si s minimálním odstupem hlídají týmy na čele ligy.

Favoritem byly domácí Teplice, které si chtěly vylepšit své bodové konto vítězstvím, a dotáhnout se tak na čelo ligy, zatímco hosté neskrývali, že budou rádi za jakýkoliv bod.

Trenér Ščasný nasadil do útoku místo Mahmutoviče již od úvodních minut opět Nigérijce Kapolonga. Domácí začali aktivně a svým tlakem dávali vzpomenout na rok staré podzimní tažení, kdy patřily mezi nejpříjemnější překvapení ligy. Úvodní tlak dokázali také přetavit ve vedoucí gól, když z pravé strany odcentroval Nivaldo a na malém vápně hlavičkující Salami zatloukl míč do sítě - 1:0.

Hned vzápětí mohli jít žlutomodří do dvoubrankového vedení, ale Lüftnerova nebezpečná hlavička síť nerozvlnila, stejně jako o chvíli později Jablonský. Hosté se k vážnějšímu ohrožení teplické brány dostali až po půlhodině hry, v dobré pozici se ocitl Jakub Hora. Do přestávky však domácí své vedení přeci jen ještě stihli navýšit, byť poněkud šťastně. Krob se ukopl při centru a jeho plachťák zapadl za Křížkova záda - 2:0.

I druhý poločas pokračoval pod taktovkou domácích, kteří jistě mířili za svým druhým vítězstvím v sezóně. Na hřiště se dostal také Aidin Mahmutovič, který se po pár minutách hned uvedl gólem, když proměnil penaltu za ruku Brunclíka - 3:0. Teplice kontrolovaly hru, držely míč a nenechávaly Dynamu prostor pro jakékoliv zkorigování výsledku. Naopak v závěru samy ještě jednou udeřily. Na konečných 4:0 upravil hlavičkou Jablonský.

Autor: Martin Lavický / onlajny.com