11.05.2014 19:00 CET
2 : 0
(1:0)

Slavia prohrála na hřišti Brna a stále nemá jistotu záchrany

Vršovický celek nedokázal navázat na poslední dva vyhrané zápasy a z Brna po zásluze odjíždí bez bodu. Zbrojovka tím pádem může slavit záchranu, kdežto Slavia ještě musí bojovat.

Lepší vstup do utkání se brněnským hráčům vyplatil už po jedenácti minutách hry, když Černý neudržel ránu Skaláka a dobíhající Šisler už měl poté snadnou práci - 1:0! Bývalý tahoun Hradce Králové tak ukončil 306 minut dlouhé čekání Brna na gól ve vzájemných duelech.

Pražané se chtěli pokusit reagovat, ale přes zhuštěný střed pole se k ohrožení soupeřovy branky nedostávali. Naopak po Kerestešově centru mohl přidat pojistku hlavičkující Pašek, ovšem z ideální pozice mířil pouze nad branku. Těsně před odchodem na poločasovou přestávku to zkoušel opakovaně Hyčka, ani jednou však na pozorného Černého recept nenašel.

Trochu jiná pohádka byla k vidění ve druhém dějství: Slavia přidala, zvýšila agresivitu a rázem to byla ona, kdo diktoval tempo hry, domácí branka však zůstávala pro červenobílou družinu nadále doslova zakletá. Definitivně jasno pak bylo o držiteli bodů jasno zhruba dvacet minut před koncem, kdy se po Hyčkově centru prosadil střídající Kroupa - 2:0. Následně ještě musel rozhodčí Královec, vinou neukázněných fanoušků (vulgární pokřiky na adresu fotbalové asociace), přerušit hru, ani to však na konečném skóre nic nezměnilo a Brno tak může s předstihem slavit udržení mezi elitou.

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz