22.09.2013 17:00 CET
2 : 0
(1:0)

Znojmo prohrálo i na hřišti Brna a topí se čím dál hlouběji

Hodně složitou pozici má před sebou znojemský nováček, který nezvládl ani další utkání a po porážce na hřišti Brna ztrácí na bezpečné břehy už čtyři body! Favorit tak ostře sledované derby zvládl na jedničku a drží se těsně nad sestupovým pásmem.

Pomalý začátek nenabízel nikterak zajímavý fotbal a nejzajímavějším momentem byla dlouho povedená rána Fischera, jehož pokus Drobný za svá záda nepustil. Zbrojovka byla směrem dopředu "nulová" a po 25. minutách navíc inkasovala: Glaser ze standardky našel hlavu Paška, jenž otevřel skóre - 1:0. Těsně před koncem první půle mohl srovnat krok Okleštěk, avšak z velké šance nedokázal ostrým projektilem zacílit do prostoru ohraničeného třemi tyčemi.

Druhé dějství přineslo o poznání aktivnější přístup Znojma, které se však stále nemohlo prosadit k ohrožení soupeřovy branky a navíc si muselo dávat pozor na rychlé kontry. Jasno poté bylo v padesáté čtvrté minutě, když Frejlachovu ránu tečoval Jonov a kožený nesmysl podruhé doplachtil až do sítě - 2:0! Hosté následně měli několik slibných šancí na korekci, ovšem neuspěli a zůstávají tak se třemi body až na samém dnu ligového pelotonu.

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz