17.08.2013 20:15 CET
0 : 0
(0:0)

Šlágr podzimu mezi Plzní a Spartou skončil nejtěsnější remízou

Zaplněná Doosan Arena sice viděla větší aktivitu Viktorie, ovšem nebezpečných situací bylo na obou stranách k vidění jen velmi málo a výsledná bodová dělba je tak zasloužená. Plzeň tímto zůstává o skóre na čele.

Úvodní minuty přitom musely diváky bavit: Západočeši měli velkou územní převahu, drželi kulatý nesmysl na svých kopačkách, ovšem k ohrožení sparťanské branky se dostávali poskrovnu, nejvíce jedu měla paradoxně zablokovaná střela Petržely. Většina plzeňských výpadů končila ještě daleko před pokutovým územím, zakončení tak ani často přijít nemohlo.

Hostující strana se především bránila a poté čas od času vyrážela k rychlým kontrům. Jeden takový mohl ve 13. minutě po dobrém uvolnění Hušbauera a přihrávce Krejčího zakončit Kadlec, ale z nadějné pozice branku nenašel. Největší možnost prvních čtyřiceti pěti minut přišla po odvrácené standardce Sparty, Darida však poté vymezený prostor nenašel a mířil jen do boční sítě! Hned dvakrát to do pauzy neúspěšně zkoušel ze střední vzdálenosti Hušbauer.

Oba týmy do očekávaného šlágru nasadily to nejlepší, co bylo "na skladě", ani to však vzrušující fotbalovou podívanou nezaručilo. Viktoria premiérově trefila prostor mezi třemi tyčemi až po hodině hry (!), pokusy Daridy a Limberského však na strážce sparťanské branky nestačily. Po hodině hry naopak zahrozil na druhé straně Krejčí, Kozáčika však nenachytal.

Dvacet minut před koncem řádné hrací doby přišla pohledná kombinace Daridy s Hořavou, druhý jmenovaný si následně udělal prostor ke střele, ovšem prostor ohraničený třemi tyčemi tak jako tak nenašel. Domácí se nyní musí opět rychle přeorientovat na Ligu mistrů, kde na ně ve 4. předkole čeká slovinský mistr Maribor, který nejprve přicestuje do západočeské metropole.

Autor: Jiří Vojík