01.11.2013 20:15 CET
6 : 1
(3:1)

Plzeň otočila nepříznivý stav a nadělila Jablonci celý půltucet

Baumit se na západě Čech ujal brzkého vedení, ovšem po vyloučení Filipa Nováka a dvou pokutových kopech bylo skóre otočeno. Viktoria následně ještě přidala čtyři kousky a díky třem bodům se vrátila o čtyři body za Spartu.

Hostující ekipa přitom nezačala vůbec špatně. Premiérovou nebezpečnou šanci měl Piták, který těžil ze špatného vyhození Kozáčika, ovšem zkušený středopolař troufalým lobem úspěch neslavil. To se však podařilo o pár minut později, kdy Piták po centru Kubisty pohotově dopravil mičudu na místo určení - 0:1! S úřadujícím mistrem to tak opětovně vypadalo špatně.

Za pouhé tři minuty však Novák ostrým zákrokem ve vápně srazil k zemi Petrželu a rozhodčí Zelinka bez váhání nařídil pokutový kop! Balón si na značku prostě jednoduše musel postavit ostřílený kapitán Horváth, který sice naposledy doma proti Slavii penaltu neproměnil, ale tentokráte nezaváhal a do protipohybu Špita zkušeně vyrovnal na 1:1. Ve 22. minutě navíc bývalý hráč Zlína rukou zastavil střelu Rajtorala a na světě byla druhá penalta a navrch ještě červená karta pro jabloneckého beka! K pokutovému kopu se postavil a podruhé do protipohybu nachytal penaltového specialistu Špita - 2:1.

Od tohoto momentu se utkání "sunulo" jedním směrem... Hosté se sice snažili vzdorovat, ovšem marně. Postupně nedokázali proměnit vyložené šance Kolář, Ďuriš a po něm opět dvakrát bývalý hráč Sparta nebo Blšan, nakonec se však ještě do pauzy Viktorka přeci jen dočkala. Psala se 45. minuta, když Rajtoral posadil centr na hlavu Tecla, který už měl snadnou práci - 3:1.

Z ničeho nic mohl po změně stran po Hubníkově zaváhání snížit Kubista, ale z vápna branku nepochopitelně minul! Poté už znovu úřadovalo plzeňské komando: Petržela šikovně uvolnil Koláře, jenž během prvních čtyřiceti pěti minut dokázal trefit tyčku a navrch ještě zahodit další dvě nadějné příležitosti, tentokráte se však Kolář z bezprostřední blízkosti nemýlil - 4:1!

Pokračující exhibici mohl rovnou dvakrát během pár minut zvýraznit Ďuriš, avšak slovenský ofenzivní univerzál jenom potvrdil, že z něho prvotřídní zakončovatel nikdy nebude a vymezený prostor opakovaně netrefil. Kýženého "bůra" dokonal po dalším z mnoha Petrželových průniků kapitán Horváth, jenž ostrým projektilem nedal Špitovi sebemenší naději kulatý nesmysl zastavit - 5:1. Čtyři minuty před koncem z těsné blízkosti ukončil kanonádu čerstvý Wágner, jemuž stačilo pouze nastavit nohu na přesný Petrželův pas a ostudný půltucet branek byl rázem na světě - 6:1.

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz