03.08.2013 18:00 CET
4 : 0
(3:0)

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 4:0

Viktoria Plzeň pokračuje v suverénní jízdě a v dnešním jediném zápase Gambrinus ligy v pohodě zdolala Baník Ostrava vysoko 4:0. Mezi střelce se opět zapsal Wágner, další trefy měli na starosti Kovařík, Hořava a Ďuriš.

Ostravský celek cestoval na západ Čech s cílem zopakovat remízu 1:1 z loňského ročníku, dnes ale neměl nejmenší nárok. Hosté vzdorovali rozjeté Plzni jen šestadvacet minut, pak totiž poprvé udeřil z volného přímého kopu Kovařík. První velkou šanci přitom měl Baník, ale Dedič minul Kozáčikovu branku. Na parádní Kovaříkovu branku za dvě minuty navázal střelec Tomáš Wágner, jenž se opět zapsal do střeleckých análů a Viktoria vedla už o dva góly.

Baník krom první šance nebyl schopen ohrozit Kozáčikovu branku a do poločasu inkasoval ještě jednou. Tomáš Hořava se dostal k odraženému balónu a ranou z první vstřelil svůj premiérový gól v dresu Viktorie - 3:0 pro Plzeň. Poločasový výsledek tak vlastně rozhodl o držiteli tří bodů.

Baník ani ve druhé půli neoslňoval, místo toho znovu a tentokráte naposledy inkasoval. Krásnou přihrávku za obranu od Hořavy zužitkoval Michal Ďuriš a bylo to 4:0. A navíc mohlo být hůře, kdyby další plzeňské šance byly využity. Baník mohl v závěru alespoň zkorigovat skóre, ovšem Fantiš hlavičkoval mimo a Vomáčkův pokus lapil Kozáčik. Plzeň tedy deklasovala ostravský Baník 4:0.