10.08.2013 20:15 CET
2 : 1
(0:1)

Sparta Praha - Bohemians 1905 2:1

Gól Davida Lafaty rozhodl o těsné výhře Sparty nad Klokany z Bohemians 1905. Ti sice díky trefě Jana Moravce vedli, ale Sparta ve druhé půli skóre utkání otočila ve svůj prospěch a slaví cenné tři body.

Sparta Praha je i po čtvrtém soutěžním zápase na prvním místě, k tomu jí dopomohla večerní výhra nad Bohemians. Od úvodních minut se oba celky snažily vyprodukovat si souvislejší tlak s nějakým tím gólovým vyzněním, blíže k němu měli hosté. Po centru Moravce se do vzduchu pověsil útočník Jakub Hora. Plzeňský talent ale nemířil přesně a brankář Vaclík mohl zůstat v klidu. Mladý brankář se na svou obranu v úvodních minutách příliš spoléhat nemohl, po pěti minutách jej otestovali útočníci Bohemians znovu.

Po deseti minutách se ale tribuny Generali Areny dočkaly ledové sprchy, protože na Horovu nahrávku si naběhl Jan Moravec a nepříjemnou střelou překonal téměř bezmocného Vaclíka!

Spartu inkasovaná branka zasáhla a ani přes snahu Václava Kadlece s Hušbauerem a Lafatou se nemohl k přímému ohrožení Berkovcovy brány propracovat. To se snažil změnit až po půlhodině hry Ladislav Krejčí, jenž si počkal na vhodný okamžik ke střele a jen o pár centimetrů minul Berkovcovu svatyni. Kamil Vacek, který ve Spartě hostuje z italského Chieva, posadil centr do pohybu Václavu Kadlecovi, který ale jen těsně minul.

Akci aktivního Jana Moravce z konce prvního dějství zakončil štiplavou ranou Petr Nerad, ale Tomáš Vaclík se opět vytáhl a míč vyrazil na rohový kop. Do druhé půle již ve sparťanském dresu vyběhl robustní útočník Roman Bednář, který mě jasný cíl - pomoci spoluhráčům ke skórování. Nejprve se o něco podobného pokoušel obránce Costa ze Zimbabwe, ale jeho tečovaný pokus skončil mimo bránu. Po Váchově centru na volného kanonýra Lafatu se musel ukázat také Martin Berkovec, mladý brankář Bohemians si ale se zakončením poradil na výbornou.

Po dvou velkých šancích Klokanů, které měli na starosti Radek Šírl a Moustapha Ndiaye, se přeci jen kouzlo Martina Berkovce zlomilo. A postaral se o to právě nově příchozí Bednář. Po centru Krejčího a nahrávce od Kadeřábka se zkušený útočník dostal do zakončení a v něm byl nekompromisní - 1:1.

O necelých deset minut později se mohli příznivci Sparty radovat z další branky, tentokrát ji měl na svědomí David Lafata. Zkušený útočník si poradil s Krejčího nahrávkou a z blízkosti prostřelil bezmocné obránce Klokanů! Sparta otočila skóre utkání a nic na tom nezměnila ani závěrečná šance střídajícího Růžičky. Sparta porazila Bohemians a nadále setrvává na první příčce.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz