21.07.2013 19:00 CET
1 : 2
(0:1)

Slovan si na úvod zapisuje cenné tři body z Androva stadionu

Očekávané střetnutí dvou pohárových aspirantů nenabídlo nikterak mimořádnou podívanou, Liberec krátce po změně stran vedl už o dvě branky, Hanáci poté jen snížili. Hosté si tak před odvetou se Skontem Riga vylepšili náladu.

Od první minuty přitom byla na trávníku k vidění převaha Sigmy, která tradičně svého protivníka před domácím publikem přitlačila před vápno, kam posílala nebezpečné centry. Jeden takový po čtvrthodině narýsoval Vepřek, Pospíšil však ve stoprocentní možnosti neuspěl a trefil pouze strážce liberecké branky! Kreativní středopolař byl i nadále pro Liberec hodně nebezpečný - volný přímý kop z nadějné pozice ale pro změnu poslal jen do břevna Kovářovy branky!

Severočeská ekipa nebyla během prvního dějství příliš nebezpečná. Užuž se tak schylovalo na poločasovou bezbrankovou remízu, když z ničeho nic udeřilo na opačné straně: Rabušic zpětným pasem oslovil Rybalku, jenž tečovanou střelou překonal Zlámala - 0:1.

Ve stejném duchu se navázalo i po obrátce. Po rohovém kopu sice ještě Zlámal stihl pokus jednoho z hostujících hráčů zneškodnit, mičuda se však odrazila k Rabušicovi, který už prostě nemohl minout - 0:2! Radost severočeského týmu však neměla dlouhého trvání. Zpoza vápna se Lietava opřel do míče a povedenou střelou k tyči nekompromisně snížil na 1:2.

Hrálo se nahoru dolu a rozhodně se bylo na co koukat. To ostatně jen dokumentoval dobrou individuální akcí Kalytvyncev, jenž se hnal tváří v tvář na Zlámala, avšak kulatý nesmysl nakonec poslal jen do zámezí. Vzápětí to zkoušel Rybalka a bývalý mládežnický reprezentant měl opět plné ruce i nohy práce. Těsně před koncem hlavičkoval střídající Varadi, ale na Kováře si nepřišel!

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz