04.08.2013 17:00 CET
4 : 0
(2:0)

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 4:0

Mladá Boleslav může dnes večer slavit, hosty z Liberce totiž porazila více než jasným rozdílem. Její hráči si nechali po dvou gólech na oba poločasy, po otevírací trefě Chramosty se na střeleckou listinu zapsali také Fabián, Štajner a Kúdela.

Do zápasu vstupovaly oba týmy v rozdílném rozpoložení. Zatímco hosté oba své předchozí zápasy vyhráli a navrch k tomu přidali ještě skalp Curychu v Evropské lize, domácí tým měl na kontě pouhý bod za remízu s Příbramí. Lepší vstup do zápasu si přesto domácí tým nemohl přát. Aktivního Štajnera ještě Fleišman zastavil, ale na chybu Huška a zakončení Jana Chramosty již reagovat nedokázal - 1:0.

Do dobré střelecké pozice se snažil si proklestit cestu Delarge, ale Johana jej včas zastavil. Veterán Petr Johana si vzápětí naskakoval na centr spoluhráče Fabiána, ale brankář Přemysl Kovář byl na svém místě a nebezpečí zažehnal. Po půlhodině se Kovář musel znovu činit, jen jeho rychlé reflexy totiž zabránily Jasminu Ščukovi ve skórování!

O chvíli později již ale Kovář tolik štěstí neměl, protože na dalekonosnou ránu obránce Tomáše Fabiána zareagoval přinejmenším pozdě a přestože míč mířil do středu brány, minela Kováře jej prodloužila až do sítě!

Ještě do poločasu stihl Kovář své zaváhání napravit hned několikrát, ostatně jeho hráči mu k tomu dávali mnoho příležitostí. V jedné z nich se objevil záložník Ondřej Zahustel, jehož zakončení musel Kovář rychle řešit. Josef Šural na druhé straně překonal svého strážce Johanu a míč napálil do břevna! Chramosta v závěru první půle Kováře nepřekonal, spokojenější přesto odcházeli domácí.

Přesně po hodině hry se skóre měnilo znovu, opět ve prospěch Mladé Boleslavi. Osobní vendetu za neprodloužení smlouvy si vzal na starost Jiří Štajner, který hlavou zakončil centr Jarolíma - 3:0.

Druhý poločas přesto tolik šancí nenabídl, při tomto skóre se ani nelze divit pasivitě unaveného hostujícího týmu. Trenér Šilhavý přesto několik změn udělal, ale očekávaný výsledek se nedostavil. Právě naopak - ještě jednou udeřili domácí. Deset minut před koncem zápasu našel Štípek spoluhráče Kyselu, který pohotově pečetil výhru svého týmu.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz